Як шукати рекламодавців.

Рекламодавці - необхідна складова багатьох видів успішного бізнесу. Який би не був вид бізнесу: медіакомпанія або рекламне агентство, видавництво або навіть просто власний блог - щоб це було рентабельно, необхідно, щоб клієнти платили за рекламу. Добре, якщо можна було б раз і назавжди знайти рекламодавців, щоб забути про цю турботі, але насправді пошуки вести доводиться весь час.
Інструкція
1
Пошук клієнтів можна організувати декількома способами. Для початку потрібно визначитися, який ваш рекламодавець, де його можна знайти. Найбільш зручні і поширені бази пошуку - це жовті сторінки, бізнес-довідники вашого міста, пошукові системи, та інші подлобной ресурси. Метод роботи з ними хороший для невеликих міст, так як компаній набереться порівняно небагато.
2
Для тих, хто шукає рекламодавців у великих містах, можна спробувати здійснювати пошук за цільовим районам, або ж орієнтуватися тільки на великі компанії як на потенційно великих рекламодавців. Існують сайти, які постійно публікують рейтинги найбільших підприємств у певних галузях. Ваше завдання - знайти такі сайти в своїй сфері діяльності, так як їх багато і постійно з'являються нові.
3
У ряді специфічних випадків, коли потрібно отримати відгук від певної групи клієнтів, розташованих в невеликому місті, визначеному районі або в межах торговельного майданчика, потрібно звертатися безпосередньо до них самих. Кілька людей, число яких залежить від розміру охоплюється території, підходять до всіх ІП і пропонують пакет рекламних послуг. Угоду можна укладати прямо на місці. Якщо самого підприємця немає, з'ясовуються його координати, можна залишити комерційну пропозицію. Іноді це найефективніший спосіб.
4
Якщо пошуком займаєтеся не ви самі, а ваші співробітники, то щоб збільшити ефективність їх діяльності, можна ввести план по знайденим клієнтам. Слід розрахувати їх число, виходячи з того, скільки було б достатньо. Якщо припустити, що в даний час вже є потрібна кількість рекламодавців, потрібно врахувати, що приблизно 20-30% клієнтів протягом року відсівається з різних причин. Тому потрібно кожен місяць знаходити нових. Реально робочих місяців у році не 12, а 10, тому що січень і серпень можна майже не рахувати. Цю цифру, яка складає відсоток річного втрати клієнтів, поділену на 10, і повинен заповнювати кожен менеджер протягом місяця. Введіть систему заохочення, а також понижуючий коефіцієнт оплати, якщо план був не виконаний.
5
Ефективним може бути підхід, при якому менеджери діляться на два табори: одні приводять нових клієнтів і займаються ними перші 3-5 місяців, другий займаються всіма постійними клієнтами. У цьому випадку, так як робота перших набагато важче, їх відсоток повинен бути істотно вище, в той час як відсоток друге сильно знижується. Саме у них велика клієнтська база, тому менеджери другої групи отримують стимул на розширення співробітництва з рекламодавцем.
6
Бажано, щоб пошуком рекламодавців займався спеціальний співробітник, а якщо компанія велика, то й кілька. Хтось повинен «сидіти на телефоні», прозванивая клієнтів з бази, уточнювати, чи приймає людина рішення, яким приблизний розмір компанії (потрібно виробити ознаки, характерні для вашої галузі), час від часу передаючи цю інформацію тим, хто буде безпосередньо працювати з клієнтами.