Як годувати вівчарку.

Правильне годування забезпечить вашій вівчарці міцне здоров'я і довге активне життя. В принципі, немає особливих відмінностей в годівлі собак різних порід, головне, щоб харчування було повноцінним і збалансованим. На жаль, більшість готових кормів, що продаються на території Росії, не відрізняється високою якістю і здатне принести швидше шкоду, ніж користь. Професійні корми еліт-класу дуже дороги. Тому більшість заводчиків одностайні - корм повинен бути натуральним.

Інструкція
1
Слідкуйте , щоб у вашої собаки завжди була питна вода. Міняти її слід щодня або кожного разу в разі забруднення. В середньому собаки споживають 60 мл води на кілограм ваги. У спекотну погоду ця кількість має бути збільшена.
2
Годування повинно здійснюватися регулярно. Це дозволяє не тільки привчити собаку до дисципліни, але і поліпшити роботу шлунково-кишкового тракту.
3
Слідкуйте за тим, як їсть ваша собака. Не дозволяйте їй грати з кормом або вибирати ласі шматки. В цьому випадку миску слід відразу ж прибрати. Якщо собака з'їдає все дуже швидко і потім довго вилизує миску, збільште обсяг порції. Після годування миску вимийте, ніколи не залишайте залишки корму. У теплій живильному середовищі дуже швидко розвивається безліч хвороботворних мікробів.
4
Основою раціону вівчарки має бути м'ясо. Кращий вибір - це нежирна яловичина. Допускається урізноманітнити меню кролятиною, бараниною. Свинину краще не вживати. Курка і індичка повинні додаватися до раціону з урахуванням індивідуальних особливостей собаки. Через додавання в курячий корм різних харчових добавок відзначаються випадки виникнення алергії у собак саме на куряче та індиче м'ясо. Завжди знімайте з птиці шкіру.
5
Варити м'ясо або обдавати його окропом - немає необхідності. Підвищена кислотність шлункового соку собак забезпечить необхідне знезаражування продукту.
6
Субпродукти тваринного походження стануть прекрасним додаванням до м'ясного меню вашої вівчарки. З обережністю давайте сиру печінку, у деяких собак відзначається алергічна реакція на неї. В цілому, субпродукти здатні прекрасно замінити м'ясо, але володіють меншою поживністю.
7
Два-три рази на тиждень замінюйте м'ясо рибою. Собакам слід давати нежирну морську рибу, що пройшла глибоку заморозку і розморожену перед годуванням. Свіжоспіймана річкова та озерна риба може містити в собі небезпечних паразитів.
8
Каші і борошняні вироби не повинні переважати в меню собаки. Вони здатні викликати порушення мікрофлори кишечника. Не забувайте, що собаки є м'ясоїдними тваринами, і їх шлунок не пристосований для переварювання великої кількості вуглеводів, що містяться в крупах і борошні.
9
Кисломолочні продукти обов'язково повинні бути присутніми в раціоні собак. Не давайте занадто жирний або знежирений кефір. Ряжанку і йогурти собакам давати не варто. Сир також не повинен бути занадто жирним, достатньо 2%. Один-два рази на тиждень до кисломолочним продуктам можна додавати висівки і сире яйце. Обов'язково розділяйте кисломолочне і м'ясне годування.
10
Включіть в раціон вихованця капусту, буряк, морква, огірки, помідори, болгарський перець, гарбуз ... Словом, більшість овочів, за винятком сирої картоплі і екзотичних фруктів. Обов'язково додайте в їжу собаки зелень і листові салати. Овочі можна давати як разом з м'ясними продуктами, так і окремо. До овочів і м'яса додавайте рослинне масло в невеликій кількості. Солодких фруктів в раціоні собаки бути не повинно. Овочі не можна давати разом з кисломолочними продуктами.
11
Не подрібнюйте для дорослого собаки корм до стану фаршу. М'ясо необхідно нарізати на невеликі шматки, жорсткі овочі натирайте на тертці, інші подрібнити як для салату. Висівки додавайте у вологу їжу.
12
Дорослої вівчарці, яка отримує з натуральним кормом всі необхідні елементи, немає необхідності вводити додаткові вітамінні добавки. Навесні можна додавати в їжу сухі дріжджі. Вони є природним вітамінним комплексом.