Як обробити штору з органзи. Як обробити край вишитої органзи.

Органза - це досить жорстка, але в той же самий час тонка і прозора тканина, яку виготовляють шляхом скручування двох волокон з віскози, поліестеру або шовку. Органза буває як блискучою, так і матовою, її прикрашають вишивкою, друкованими малюнками або травленням. Тканина дуже підходить для пошиття штор, так як відмінно пропускає світло.
Вам знадобиться
  • - органза;
  • - коса бейка в тон тканини;
  • - нитки;
  • - голка;
  • - англійські булавки ;
  • - шторна тасьма;
  • - швейна машинка.
Інструкція
1
Для виготовлення фіранки з органзи вам буде потрібно тканина в 1,5- 2 рази більше ширини карниза. Органза - тканина досить тонка і слизька, тому обробляти її потрібно дуже обережно, щоб не пошкодити. В іншому випадку вся робота може піти нанівець.
2
Розкладіть тканину на рівній і досить великій поверхні (на підлозі або столі) і акуратно відріжте краю тканини. Бічні зрізи обшийте косою Бейко (її продають в магазині тканин). Приколіть її англійськими булавками і змітайте вручну. Прострочіть бейку на швейній машинці. Для того щоб строчка була рівною, стежте за положенням лапки по відношенню до краю бейки. Для шиття використовуйте гостру голку № 80 і тонкі нитки в тон бейки.
3
Якщо ви не змогли придбати косу бейку, то підігніть зріз два рази на ширину 0,7-1 см, змітайте і прострочіть на машинці. Також край можна обробити вузької оверложной рядком.
4
Виміряйте відстань від карниза до бажаної довжини фіранки. Відміряйте цю довжину від нижнього краю органзи. Відігніть верхній край тканини на виворітну сторону. Англійськими булавками приколіть шторну тасьму на відстані трьох сантиметрів від краю.
5
Для фіранок з органзи вибирайте щільну і прозору гофровану тасьму. Ця вузька тасьомка натягується за допомогою двох «струн», утворюючи м'які складки. Крім того, фіранку з такою тасьмою дуже зручно кріпити до гардині за допомогою маленьких пластмасових гачків. А також шторна стрічка допомагає зміцнити верхній край штори, зберігає форму і не дозволяє краю провисати.
6
Тасьму прострочите на швейній машинці близько до краю з двох сторін. Краї стрічки погнили і застрочити. Стягніть до величини рівної ширині карниза. Нитки зав'яжіть, кінці обріжте.
7
Штору з органзи отутюжьте. Врахуйте, що праска не повинен бути сильно гарячим. Тепер можна прикрашати вікно.
Корисна порада
Перш ніж приступити до пошиття штори, зробіть пробний шов на непотрібному шматочку органзи. Відрегулюйте натяг нитки і довжину стібка.