Як відрізнити аквамарин.

Аквамарин - напівдорогоцінне каміння, різновид берилу. Має приємний зелено-блакитний колір, який втрачає інтенсивність, якщо камінь занадто довго перебуває під сонячними променями. Згідно з повір'ям, аквамарин може допомогти людині стати сміливим, також він захищає подружжя від зрад, сприяє єдності їхнього союзу. В минулому його брали з собою в морські битви і подорожі. Вважалося, що він допомагає при морської хвороби.
Інструкція
1
Аквамарин має зеленувато-блакитний колір, іноді просто блакитний. Якщо змінити кут зору, то здається, що камінь змінює колір, це один з основних його ознак. Іноді кажуть, що аквамарин має колір морської хвилі. Рідкісні камені характеризуються зонально розподіленої забарвленням, наприклад, відомі аквамарини з жовтуватим ядром.
2
Відрізнити аквамарин від підробки, якщо він вже перебуває в ювелірному виробі, дуже непросто. Ознаками є фізичні характеристики, такі як щільність, коефіцієнт заломлення. Також явними показниками будуть включення, якщо вони є.
3
Щільність каменю становить приблизно 2,75. Якщо в його складі присутні луги, то вона може зрости до 2,9. Це трапляється рідко, більшість аквамаринів не містить домішок. Камінь дуже твердий, легкий і крихкий.
4
Аквамарин - прозорий мінерал, показник його заломлення складає 1,56-1,60. Він просвічує і має скляний блиск. Злам нерівний, аж до раковистого, характерна недосконала спайність, буває навіть помітна поперечна окремість.
5
На ювелірному ринку не зустріти синтетичний аквамарин, але зустрічаються імітації, які насправді є склом або блакитний шпінелью. Також цей камінь іноді плутають з топазом або блідим сапфіром.
6
Іноді в аквамарин присутні включення білого, фахівці називають їх хризантемами або сніжними знаками. Це достатній ознака, за якою можна впевнено заявити, що перед вами саме аквамарин.
7
Часом в якості підроблених аквамаринів зустрічаються жовті й зелені берили, попередньо нагріті до 400-500 градусів Цельсія. Вони набувають характерного для аквамарина зеленувато-блакитний колір, досить стійкий. Таку підробку неможливо виявити, якщо не провести спеціального дослідження.
8
Трапляються безбарвні і рожеві берили, які піддалися нейтронного опромінення, після якого ці камені забарвлюються в глибокий сапфіровий або насичений синій кобальтовий колір, такий же, як у аквамаринів-максикс. Але при нагріванні або під впливом денного світла цей колір пропадає досить легко.