Як перезапустити процес.

В працюючому комп'ютері одночасно запущено безліч процесів. Робота більшості з них протікає непомітно для користувача, зовні ніяк не відображені на екрані. Але при налаштуванні комп'ютера або пошуку причин некоректної роботи операційної системи користувач іноді стикається з необхідністю зупинити або перезапустити якийсь процес.
Інструкція
1
Все запущені процеси діляться на запускаються автоматично при старті системи і що стартують при натисканні користувачем на ярлик тієї чи іншої програми. Перші, в свою чергу, діляться на системні, необхідні для роботи ОС, і процеси користувача програм, для яких встановлена опція автозапуску.
2
Щоб зупинити процес, треба знати його ім'я. Відкрийте командний рядок: «Пуск - Всі програми - Стандартні - Командний рядок». Введіть команду tasklist і натисніть Enter. Ви побачите список запущених в системі процесів. Якщо ви не можете за назвою процесу визначити його приналежність, скористайтеся програмою Everest. З її допомогою ви отримаєте всю інформацію про ваш комп'ютер, включаючи дані про запущені процеси і шляхи до виконуваних файлів.
3
Зупинити процес можна кількома способами. Найпростіший - через "Диспетчер завдань" (Ctrl + Alt + Del). Виберіть в списку процесів той, який ви бажаєте зупинити, і клікніть його правою кнопкою мишки. У контекстному меню виберіть «Завершити процес». Пам'ятайте про те, що ви не зможете зупинити критично важливі системні процеси, операційна система вам цього не дозволить.
4
Зупинити процес можна і з командного рядка, для цього введіть команду taskkill/pid 1234/f і натисніть Enter. Замість «1234» введіть ідентифікатор процесу (PID), його подивіться в останній колонці списку, що виводиться командою tasklist. Параметр f в команді визначає примусове завершення процесу. Для перегляду всіх варіантів використання команди taskkill введіть в командному рядку taskkill/? і натисніть Enter.
5
Якщо ви хочете зупинити запущену службу, відкрийте: «Пуск - Панель управління - Адміністрування - Служби". Знайдіть потрібну службу і двічі клікніть її мишкою. У вікні, натисніть кнопку «Стоп», служба буде зупинена. Далі ви можете відключити її запуск, вибравши в меню «Тип запуску» варіант «Вимкнути».
6
Після зупинки служби ви можете її перезапустити, натиснувши кнопку «Старт». Кнопка видна в тому випадку, якщо в меню «Тип запуску» обрані варіанти «Авто» або «Вручну». Якщо обраний варіант «Відключено», кнопка буде неактивна.
7
Для запуску процесу, який не є службою і, відповідно, не відображаються в служб, відшукайте і запустіть його здійсненний файл. Шлях до файлу подивіться в програмі Everest до зупинки процесу. Ви можете запустити процес і з командного рядка - наприклад, для запуску Блокнота наберіть у командному рядку notepad.exe і натисніть Enter. Для запуску встановлених вами програм необхідно ввести повний шлях до виконуваного файлу.