Як збільшити швидкість куллера.

Охолодження деяких пристроїв, що входять до складу персонального комп'ютера, забезпечується спеціальними вентиляторами. Підтримка певного рівня температури необхідно для запобігання виходу з ладу таких важливих елементів, як центральний процесор і відеокарта.
Вам знадобиться
  • - Speed Fan.
Інструкція
1
Для оцінки стану певних пристроїв встановіть програму SpeedFan. Запустіть цю утиліту і з'ясуйте температуру потрібних елементів. У середній частині меню Readings розташовані показання температурних датчиків, встановлених в корпусі комп'ютера. То пристрій, чия температура перевищує рекомендовані норми, буде відзначено спеціальним символом.
2
У нижній частині меню знаходяться пункти, що дозволяють контролювати швидкості обертання певних кольорів. Виберіть той вентилятор, який підключений до потрібного обладнанню. Введіть в поле, розташоване навпроти назви кулера, цифру 100. Цим ви активуєте максимальну швидкість обертання лопатей вентилятора.
3
Аналогічним чином настройте параметри роботи інших кольорів, якщо в цьому є необхідність. Дочекайтеся установки стабільної температури пристроїв. Якщо показники все ще перевищують рекомендовані значення, то почистіть і змажте вентилятори.
4
Іноді причиною неякісного охолодження є сильне забруднення кулера. Вимкніть комп'ютер від мережі змінного струму і зніміть ліву стінку з корпусу. Знайдіть потрібні вам кулер і відключіть кабель живлення від материнської плати. Зніміть вентилятор з пристрою, на якому воно кріпиться.
5
Почистіть лопаті кулера, використовуючи ватяні палички або диски. Змочіть їх попередньо в спиртовому розчині. Зніміть наклейку, яка розташована в центрі осі обертання лопатей. Капніть трохи машинного масла або інший мастила в отвір. Поверніть наклейку на місце. Вона запобігає потраплянню пилу на вісь обертань кулера.
6
Встановіть вентилятор на обладнання та переконайтеся в тому, що його лопаті вільно обертаються. Аналогічним методом почистіть і змажте решта кулери. Увімкніть комп'ютер і перевірте показання датчиків.