Як виростити апельсинове дерево.

Напевно кожен з вас мріє виростити апельсинове дерево в домашніх умовах. Але є одне "але" - дерево, вирощене з кісточки апельсина, зацвіте тільки через 10 років. А плоди будуть не такі смачні. Але цінується апельсинове дерево швидше як декоративне, з білими ароматними квітками, ніж плодоносящее дерево. Так як же виростити апельсинове дерево самостійно?
Вам знадобиться
  • - апельсинові кісточки;
  • - пісок;
  • - торф;
  • - керамзит;
  • - горщик;
  • - стаканчик;
  • - поліетилен або целофан.
Інструкція
1
Першим ділом придбайте в магазині кілька стиглих апельсинів, почистіть і витягніть кілька самих похилих кісточок. Насіння бажано відразу ж помістити у вологе середовище для проростання. Для цього візьміть невеликий відрізок марлі або бинта, змочіть його теплою водою і загорніть кілька насіннячок. Покладіть згорток в невеликий стаканчик або чарку, щільно закрийте поліетиленовим мішком або целофаном. Вийде своєрідний парник для виростання кісточки.
2
Поставте ємність з замоченими кісточками в добре освітлене і тепле місце, регулярно (один раз на 2-3 дні) перевіряючи вологість матеріалу, в який загорнуті насіння. Перші корінці можна буде побачити через 4-6 тижнів. Після того, як корінець досягне довжини одного сантиметра, можна приступати до висадки кісточки в грунт. В цьому випадку важливо вибрати глибину посадки; цілком достатньо 1,5 сантиметра. Намагайтеся не пошкодити корінь під час посадки.
3
Для цитрусового рослини необхідно підготувати спеціальну грунт з додаванням торфу, піску і дрібного керамзиту на дно. Приготована суміш повинна бути легкою, добре пропускати повітря і вологу. З'явився в горщику паросток потребує великої кількості світла і обприскуванні. Уникайте потрапляння прямих сонячних променів на рослину.
4
Один раз в півроку пересаджуйте рослина в ємність трохи більшого діаметра. Намагайтеся містити апельсиновий паросток при відносній температурі повітря 15-18 градусів влітку і 12 градусів взимку. У весняний та літній періоди апельсинове деревце потребує щоденної поливанні. Взимку досить буде поливати паросток 1-2 рази на тиждень. Вода при цьому повинна бути м'якою і теплою, обов'язково відстояною.
5
Навесні і влітку вносите органічні і мінеральні добрива один раз в 10 днів, взимку і восени досить підгодовувати апельсинове деревце один раз на місяць. Росток категорично не виносить протягів, тому намагайтеся їх уникати.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=e13sn0a2o2s
Зверніть увагу
Апельсинове дерево. Як виростити з кісточки. Апельсин (від нід. Sinaasappel, нім. Apfelsine - «китайське яблуко»). Розмножують цитрусові насінням, живцями і щепленням. Рослини, вирощені з насіння, найбільш стійкі до низької вологості повітря і дефіциту освітленості, але плодоношення у них починається тільки через 7-15 років (виняток - лайм, в країнах з тропічним кліматом він розмножується насінням і плодоносить вже через 3-4 роки).
Корисна порада
Але в кожному разі, спостерігати, як росте власноруч посаджене дерево - ні з чим не порівнянне задоволення. Тим більше, апельсинове деревце дуже красиво, і безумовно, займе гідне місце в інтер'єрі вашого будинку. Пересаджувати рослини потрібно приблизно через рік, але можна і раннє, бажано по весні, підбираючи горщик за розміром, щоб не перешкоджати розвитку кореневої системи. Пам'ятайте, на початковому етапі ви повинні не тільки думати про те, як виростити апельсин, але і як грамотно його надалі пересаджувати.