Як забрати атестат з вузу. Чи можна забрати оригінал атестата з вузу.

Перед зарахуванням кожен абітурієнт зобов'язаний передати до приймальної комісії оригінал свого атестата про здобуття повної середньої освіти. Без цього документа його не зможуть офіційно прийняти в університет. Але що робити, якщо вам під час навчання у вузі знадобився атестат? Для цього існує можливість його забрати.
Інструкція
1
Вирішіть, для чого вам потрібен атестат. Їли ви збираєтеся йти з цього вузу і поступати в інший університет, то вам потрібно буде його забрати остаточно, якщо ж про потрібен вам тільки на час, наприклад, якщо ви хочете вчитися в двох вузах одночасно, але в одному з них на заочному відділенні, то вам достатньо буде забрати копію документа.Также копії атестату буде достатньо для подачі заявки на різні програми міжуніверситетського обміну, в тому числі з іноземними вузами. В цьому випадку на іноземну мову перекладається завірена копія.
2
Якщо ви не хочете йти з вузу остаточно, оригінал атестата вам, швидше за все, не видадуть. Але замість цього ви можете отримати копію, завірену університетом. Для цього прийдіть в деканат вашого навчального закладу та повідомте секретарю про те, що бажаєте отримати копію документа про свій середню освіту. Можливо, вам доведеться оплатити отримання документа в касі університету. В той же або на наступний день секретар видасть вам ксерокопії атестата і вкладиша з оцінками, на яких будуть стояти печатка університету та підпис відповідальної особи. Ці копії будуть вважатися завіреними.
3
Якщо ви хочете піти з вузу і забрати документи, зверніться по цьому питанню до декана факультету або його заступнику. Цілком можливо, що вони будуть вас відмовляти і дадуть вам час на роздуми. Якщо ви все ж не зміните свого рішення, то прийдіть в деканат ще раз, підпишіть необхідні папери та ознайомлення з вашим відрахуванням і отримаєте на руки всі документи, включаючи атестат. При цьому вам потрібно буде здати заліковку і студентський квиток.
Зверніть увагу
Якщо ви все-таки вирішите повернутися в залишений університет, це можливо. Як мінімум протягом року у вас залишається можливість відновлення на тому курсі, з якого ви пішли, але тільки зі схвалення деканату. Але людина, що пішла з першого курсу, відновитися вже не зможе - йому доведеться вступати заново.