Як вибрати старий автомобіль.

Новий автомобіль не всім доступний за ціною, і це змушує людей звертати увагу на старі авто. За них просять істотно менше грошей, ніж за нові, а їх стан буває дуже хорошим, і такі машини, до того ж, мають великий невиробленим ресурс.

Вам знадобиться

- домкрат.

Інструкція
1
Вибирайте стару машину переважно з оголошень. У цьому випадку вас ніхто не буде квапити при огляді машини, а також на вас не буде тиснути група підтримки продавця, що нерідко практикується на авторинках.
2
Вирішивши, які технічними дані вашого майбутнього автомобіля для вас будуть оптимальними, починайте пошук відповідних марок. Найкраще задатися пошуком автомобіля або за об'ємом двигуна, або по компоновочной схемою - седан, універсал, маленький джип або який-небудь інший. На крайній випадок можна просто обмежитися ціною і розглядати варіанти в межах заданого цінового діапазону.
3
Обов'язково домовляйтеся про зустріч лише на світлий час доби і в суху погоду. Найкраще призначати зустріч вранці - далеко не всі автовласники їздять вночі або спеціально будуть заводити двигун перед вашим приїздом. Вода на кузові автомобіля приховує безліч подряпин, в т.ч. глибоких, сліди недбалого кузовного ремонту та інші дефекти поверхні машини. Коли будете оглядати автомобіль, візьміть з собою напарника.
4
Оглянувши машину зовні, злегка постукайте пальцем по кузовним панелям. Звук повинен бути металевим дзвінким, можливо, навіть деренчливим - це залежить від конструкції конкретного автомобіля і не є ознакою будь-якого недоліку.
5
Відкрийте капот, покладіть руку на двигун, переконайтеся, що він холодний. Це означає, що останній раз його заводили як мінімум 4:00 назад (залежить від температури повітря). Заведіть двигун - ви заводите, а напарник повинен слухати, перебуваючи у мотора. Якщо при запуску не виявлений стук вкладишів, значить машину можна вивчати далі. Цей стукіт триває не більше 1,5-2 секунд, поки не встановиться робочий тиск масла, він говорить про необхідність заміни вкладишів. Ваша задача - засікти час, скільки буде горіти лампочка тиску масла. Якщо вона горить в межах 2-3 секунд після запуску, то все добре.
6
Уважно вивчіть стан салону автомобіля. Перевірте, чи всі кнопки працюють, включайте зовнішні світлові прилади і за допомогою напарника перевіряйте їх.
7
Обов'язково заженете машину на яму і огляньте підвіску, а потім двигун, коробку й редуктори на предмет течі масла. За допомогою домкрата вивісьте кожне колесо по черзі і удвох з напарником покачайте їх і перевірте відсутність люфтів на всіх кульових з'єднаннях і ступичні підшипниках.
8
Переконавшись, що цю машину варто купити, обов'язково проведіть автодіагностику, щоб фахівці підтвердили правильність вашого вибору.