Як спокутувати кошеня.

Кішки бувають зовсім різні за своїм характером і поведінці. Купання є одним з нелюбимих занять, як тварини, так і господаря. Одні кішки терпіти не можуть, коли їх починають обливати водичкою. Інші абсолютно не бояться води і спокійно ставляться до водних процедур із застосуванням різних миючих засобів. Щоб вихованець звик до купання, його необхідно привчати з малого віку. Кошеня може не полюбити цю процедуру, але й не буде так вириватися, намагатися втекти. Правильне миття - це одна з найважливіших умов догляду за домашнім вихованцем.
Інструкція
1
Перед купанням підготуйте все необхідне, що стати в нагоді в процесі: шампунь, губку і два рушники. Вони повинні знаходитися від вас на відстані витягнутої руки. Слід вибрати спеціальний шампунь для миття домашніх тварин. При необхідності можна використовувати звичайний дитячий шампунь.
2
Візьміть невеликий тазик і наповніть його водою. Слідкуйте за температурою, не мийте кошеня гарячою або дуже прохолодною водою. Наберіть води в тазик з таким розрахунком, щоб її рівень доходив до грудей вашого вихованця.
3
На дно тазика обов'язково покладіть рушник або яку-небудь прогумовану підстилку, щоб лапи кошеня не ковзали по дну під час купання.
4
Перед купанням у вушка кошеня помістіть ватні кульки, щоб в них випадково не потрапила вода.
5
Посадіть кошеня в тазик, обережно намочіть шерсть і нанесіть трохи шампуню за допомогою рук або губки. Злегка намильте масажними рухами. Почніть з голови, переходите на шию, спину і далі. Мордочку мийте за допомогою ватних тампонів. Слідкуйте, щоб вода не потрапила в очі.
6
Потім змийте піну. Змивайте шампунь дуже обережно і ретельно. Поливайте малюка теплою водою з глечика або ковшика. Після ополіскування переконайтеся, що в шерсті, між пальчиками і подушечками лап не залишилося шампуню.
7
Будьте готові до того, що кошеня спробує зробити спробу втекти, тому постійно його притримуйте. Під час купання розмовляйте з вихованцем, хваліть його і називайте по імені. Ні в якому разі не кричіть і не бийте.
8
Після купання загорніть кошеня в рушник. Через кілька хвилин, коли рушник вбере основну частину води з вовни, змініть рушник. Приголубте кошеня і спробуйте висушити шерсть, промокаючи рушником і розчісуючи спеціальним гребінцем. Не лякайте малюка і не намагайтеся висушити його за допомогою фена.
9
Приміщення, в якому кошеня буде перебувати після купання, повинно бути дуже теплим і без протягів. Постарайтеся створити для вихованця всі необхідні умови.
Корисна порада
Мийте кошеня не частіше одного разу на місяць, щоб не порушити у нього захисний шар шкіри.
Незважаючи на те, що більшість кішок постійно налізивают свою шерстку, мити їх шампунем час від часу просто необхідно. Якщо ви підібрали кошеня чи доросла тварина на вулиці, то його тим більше потрібно помити, як би звір не опирався. Виставковим котам і зовсім не звикати до цієї процедури, але вони найчастіше спокійніше ставляться до подібної поведінки, вкрай обурливого з точки зору інших домашніх представників сімейства котячих.
Вам знадобиться
  • шампунь для кішок,
  • рушник.
Інструкція
1
Самий звичний для людей і складний для кота спосіб купання - у воді і з шампунем. Приготуйте таз з водою (можна і два), шампунь і рушник, щоб витерти кота після купання. Краще не мити тварину під душем або струменем з під крана, так як ллється вода особливо сильно його злякає. Візьміть кота і швидко занурте його в тазик. Він почне вириватися, тому тримайте міцно.
2
Температура води повинна бути в від 38 до 40 градусів. Щоб не перевіряти її термометром, опустіть у воду лікоть. Якщо вода не відчувається, як холодна або гаряча, значить з нею все гаразд. Не потрібно мити тварину в гарячій воді, це викличе у нього додатковий шок.
3
Покладіть кота набік, тримаючи його за лапи обома руками (однією рукою передні, інший задні). Так кіт намокне повністю. Якщо тварина з характером, постійно виривається і намагається вас подряпати або вкусити, то мити його бажано удвох. Одна людина тримає кота, другий наносить шампунь і змиває його.
4
Після того, як кіт намок, витягніть його з тазика і поставте на лапи, притримуючи за корпус. Якщо є, кому потримати кота, то налийте шампунь на руку, трохи вспеньте, потім наносите на мокру шерсть тварини. Якщо кота тримає і миє одна людина, то лити шампунь доведеться прямо на шерстку, так як вільної руки немає.
5
Масажуючими рухами розітріть шампунь по спині і боках кота, приділіть увагу зоні на спині біля самого кореня хвоста - там часто бувають засаленість, за якими самі тварини іноді не стежать.
6
Тепер змийте з кота шампунь. Знову занурте його в тазик і акуратно сполосніть. Перевірте, щоб шампуню на шерстці не залишилося. Для того, щоб сполоснути кота ще раз якраз і може стати в нагоді другий тазик.
7
Після того, як весь шампунь змито, негайно загорніть тварину в рушник. Кілька хвилин потримайте, промокніть шерсть тканиною, а потім відпускайте кота. Далі він сам приведе себе в порядок. Чи не менше двох годин ви його не почуєте і не побачите - в затишному куточку кіт буде старанно вмиватися.
8
Існує й інший спосіб. Спеціально для кішок, які бояться води, виробляються шампуні-спреї. Потрібно окропити тварина таким спреєм, почекати кілька хвилин, щоб спрей вбрався, а потім відпускати кота. Недолік спреїв - кішки бояться всього, що пшикает і сичить.
9
Сухі шампуні - найдорожчий вид котячих засобів гігієни, але при цьому, найбільш спокійно сприймається тваринами. Він випускається у вигляді пудри, яку потрібно втерти в шерстку коту, а потім розчесати його, щоб позбутися залишків порошку і зайвого пуху.