Як лікувати вивих ноги. Вивих ноги лікування.

Вивихом називають травматичне пошкодження суглоба, при якому відбувається зміщення і втрата дотику суглобових поверхонь, а суглобова сумка розривається. Супроводжується різкою і сильним болем у вивихнутому суглобі, який посилюється при спробі руху в суглобі. При вивиху, на відміну від забитого місця, руху порушуються відразу, і хворий, як правило, не дає доторкатися до пошкодженої ділянки. Зовнішній огляд показує деформацію суглоба, але точне визначення взаємного положення зміщених суглобів встановлюється при рентгенологічному дослідженні.
Вам знадобиться
  • - полин гіркий;
  • - корінь бріонія;
  • - соняшникова олія;
  • - корінь живокосту;
  • - квітки арніки гірської;
  • - стулки стручків квасолі;
  • - листя брусниці.
Інструкція
1
У першу чергу необхідно вправити вивих, який виробляється за певним способом для кожного суглоба. Як правило, після вправляння вивиху накладають фіксуючу гіпсову лангету на 21 день, а потім призначається масаж і лікувальна гімнастика.
2
Для зменшення болю тільки вивихнутого суглоба прикладіть до нього свіжі стовчене листя гіркого полину.
3
Приготуйте для накладення компресу після вправлення суглоба наступний засіб. Залив чайну ложку кореня бріонія півлітра гарячої води, кип'ятіть протягом 15 хвилин. Охолодивши, процідіть і, змочивши лляну серветку в відварі, накладіть на ушкоджений суглоб (якщо не накладали гіпс), або вище і нижче гіпсу.
4
Для розтирання і масажу приготуйте наступний склад. Залийте чайну ложку подрібненого кореня бріонія 100 мл соняшникової олії, поставте на киплячу водяну баню на 2 години. Знявши з вогню, настоюйте протягом доби. Профільтрувавши, втирайте отриманий склад в ушкоджений суглоб, або вище і нижче гіпсу.
5
Одночасно приймайте всередину цілющий відвар, використовуваний для зняття запального процесу в сполучних тканинах суглобової сумки. Візьміть в рівній кількості корінь живокосту, квіткові кошики арніки, стулки стручків квасолі, листя брусниці, подрібнивши рослинні компоненти, ретельно перемішайте. Залийте столову ложку збору півлітра холодної води і, поставивши на киплячу водяну баню, варіть 5 хвилин. Настоюйте протягом 30 хвилин, після чого процідіть. Пийте по 0,5 склянки 4 рази на день до їди.
Зверніть увагу
Неправильно пролікований вивих суглоба загрожує в недалекому майбутньому розвитком артрозу, остеомієліту кісткових тканин, бурситу, запалення зв'язок і ін.
Корисна порада
Також для компресів при вивихах використовується відвар пижма, деревію, Репешко, настій календули та ін.
Процес лікування вивихів полягає в усуненні його в мінімальні терміни після отримання травми та утриманні в необхідному положенні вправлених суглобів в подальшому лікуванні. Основою отримання позитивного результату є грамотне знеболення, яке забезпечує розслаблення м'язів пошкодженої області.
Інструкція
1
При лікуванні вивиху, залежно від ступеня зміщення суглобових головок, локалізації вивиху і доступних медикаментів, лікар вибирає метод знеболення: загальне, провідникове або місцеве.
2
При вивихах гомілковостопних суглобів, стопи, кисті, передпліччя або плеча, необхідне розслаблення м'язів досягається проведенням місцевої або провідникової анестезії. Вивих стегна або застарілий вивих іншій області можна вправити тільки під загальною анестезією. Невправімость вивих лікується тільки хірургічним шляхом.
3
При адекватної анестезії і розслабленні м'язів вибір методу вправляння не має принципового значення. Вправляти суглоб необхідно дуже повільно. У момент попадання суглобової головки на своє місце чується клацання. Після цього відразу ж відновлюється рухова здатність суглоба, хоч і дуже пасивна. Зникає опір і відновлюється контур суглоба.
4
Після цього, до досягнення повної регенерації пошкодженої капсули суглоба, потрібно обмеження рухливості (іммобілізація) суглоба. Найчастіше це досягається накладенням гіпсової пов'язки. Такий метод застосуємо при вивихах стопи, гомілки, кисті, передпліччя і плеча. При наявності вивиху в області стегна, іммобілізація проводиться методом скелетного витягування. Тривалість обмеження рухливості становить від двох до чотирьох тижнів, залежно від місця розташування суглоба. Якщо тривалість іммобілізації недостатня, то це може послужити причиною пошкодження зв'язки або капсули суглоба, що в деяких випадках призводить до розвитку звичного вивиху.
5
Деякі види вивихів, наприклад вивих акроміальних решт ключиці, неможливо иммобилизировать, у зв'язку з цим лікування може бути зроблено тільки хірургічним шляхом.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=uqNUDhKJ4kE