Як визначити клас машини. Як дізнатися по вин коду де і коли була випущена авто.

Що таке екологічний клас автомобіля, знають далеко не всі. Це поняття визначає наявність і кількість шкідливих речовин, що викидаються в атмосферу автомобілем. Екологічний клас машини залежить від її року випуску та країни виробника.
Вам знадобиться
  • - VIN номер автомобіля;
  • - техпаспорт;
  • - комп'ютер, підключений до інтернету.
Інструкція
1
Якщо машина купується закордоном, то обов'язково дізнайтеся її клас заздалегідь, до остаточного укладення угоди. Це необхідно зробити для того, щоб автомобіль могли пропустити на територію Російської Федерації, так як екологічні стандарти урядом країни поступово підвищуються. На 2011 рік у Росію заборонено ввозити авто нижче екологічного класу «Євро 2».
2
Якщо ви купуєте машину на території РФ, то визначте клас купованої машини, звернувшись в спеціальні органи сертифікації. Не менш простий шлях пропонує агентство з технічного регулювання gost.ru, яке надає бази даних з екологічними сертифікатами, раніше в ньому розміщеними.
3
Щоб скористатися послугами агентства, дізнайтеся VIN номер вашого автомобіля. Подивитися номер можна в техпаспорті авто. Далі введіть цей номер на сайті і порівняйте збіг на рівні перших дев'яти знаків. Врахуйте той факт, що модель двигуна машини повинна мати повний збіг. Якщо ж ви зіткнетеся з проблемою виявлення різного екологічного класу, то введіть більше знаків з VIN номера.
4
Якщо ви не отримали однозначного результату, то зверніться до органів сертифікації, які визначать клас машини і видадуть вам екологічний сертифікат. Всі ваші запитання ви зможете задати в службу Федеральної митниці customs.ru, яка, крім інформаційної, виконує ще й контрольну функцію.
Зверніть увагу
Будьте обережні, купуючи автомобіль за кордоном, так як якщо ви купите машину із застарілою класифікацією, ви не зможете отримати паспорт транспортного засобу (ПТС). А без ПТС, як відомо кожному водієві, не можна буде поставити автомобіль на облік в органи ГИБДД.
Корисна порада
Якщо ви хочете платити менше податків і мит, то купуйте автомобіль високого екологічного класу, наприклад, «Євро 4», який в даний час діє в РФ.
Для кожного автомобіля існує таке поняття, як «екологічний клас». До якого саме класу належить той чи інший автомобіль, можна судити по наявності шкідливих речовин, а так само їх кількості, які виділяє кожен авто.

Серед шкідливих речовин, які виділяє автомобіль, виділяються ті паливні продукти, які виділяються в двигуні під час роботи: оксиди вуглецю, азоту, вуглеводні і багато другіе.Правітельство РФ поступово вводить нові екологічні стандарти. Так, в даний час діє «Євро -2010», а ось з 2014 року в країні буде діяти вже «Євро-5». Якщо авто купується за кордоном, то дізнатися клас автомобіля необхідно до його покупки. Так, якщо автомобіль має «Євро-4», то можна бути спокійним. При покупці не треба буде готувати ніяких додаткових документів, які мають відношення до екологічного классу.Так як же дізнатися клас машини? Даною процедурою займаються органи сертифікації. А щоб мати приблизно дані по екологічному класу, можна скористатися базами даних тих екологічних сертифікатів, які видавалися раніше і розміщені на сайті Федерального агентства з технічного регулювання (gost.ru). Щоб дізнатися екологічний клас власного авто, необхідно знати його vin номер. Збіг даного номера повинно здійснюватися на рівні перших дев'яти знаків. Модель двигуна автомобіля повинна мати повний збіг. Якщо ж на рівні перших дев'яти знаків видається різний екологічний клас (наприклад, Євро 4 і Євро 3), то слід ввести більшу кількість знаків VIN номера. Але і в цьому випадку може статися, що однозначного результату немає. Тоді даний транспортний засіб необхідно піддати процедурі сертифікації, щоб дізнатися клас автомобіля. Екологічний сертифікат буде виданий офіційним органом.Введеніе екологічної класифікації дозволить встановити на транспортні засоби різний податок, залежно від його екологічного класу. Якщо екологічний клас низький, то власник ТЗ повинен оплатити велике мито і транспортний податок. Всі необхідні відомості будуть передаватися в податкові служби, які будуть розраховувати податок.