Як відкрутити педалі. Як зібрати педалі на простому велосипеді.

Рано чи пізно кожен велосипедист стикається з необхідністю відкрутити педалі свого «залізного коня». Найчастіше це потрібно зробити для заміни педалі при виході її з ладу. Зробити таку операцію досить просто, якщо велосипед порівняно новий. А ось як бути, якщо деталі велосипеда вже встигли злегка заіржавіти або навіть деформувалися?
Вам знадобиться
  • - ріжковий гайковий ключ;
  • - рідина WD-40;
  • - гас;
  • - знімач.
Інструкція
1
Для початку спробуйте просто відкрутити педаль відповідним за розміром ключем. Розмір ключа може відрізнятися, все залежить від конструкції конкретного велосипеда. Ліва педаль має ліву же різьбу, тому відкручувати її слід за годинниковою стрілкою. Праву педаль відкручуйте в напрямку проти годинникової стрілки. Якщо за велосипедом здійснювався своєчасний догляд, відкручування педалей не повинно викликати труднощів.
2
Відмовтеся від думки використовувати для демонтажу педалі грубу фізичну силу. Постукування по шатуну або самої педалі молотком, як правило, не тільки не вирішить проблему, але може навіть посилити її. Неакуратні удари по деталях можуть призвести до деформації педалі або пошкодження нарізного сполучення. Неефективно також намагатися нагрівати шатуни феном для сушіння волосся або відмочувати з'єднання в окропі.
3
Якщо педалі НЕ відкручуються досить вільно, не намагайтеся докладати зайвих зусиль. Використовуйте як допоміжний засіб гас або спеціальну рідину WD-40. Нанесіть рідина на кріпильний з'єднання і почекайте приблизно 10-15 хвилин. За цей час засіб проникне між сполучаються деталями. Зазвичай після такої обробки педалі можна досить легко відвернути. При використанні гасу, можливо, буде потрібно залишити оброблене їм з'єднання на кілька годин.
4
Використовуйте для більш легкого відкручування педалі ріжковий ключ, а ще краще - спеціальний педальний ключ (знімач). На одній стороні знімача знаходиться накидний ключ для відгвинчування гайок, а на іншому кінці - власне знімач. Спочатку відкрутіть гайку, наскільки це можливо. Потім вкрутіть знімач практично до кінця, діючи гранично акуратно, щоб не пошкодити різьблення. Тепер перемістіть ключ на болт і вкрутіть його. Якщо все зроблено правильно, шатун виявиться у вас в руках.
5
Після того як ви відкрутили педалі, обов'язково проведіть невелику профілактичну роботу, перш ніж встановлювати нові. Для того щоб надалі не виникало проблем з демонтажем, змастіть спряжувані частини з'єднання густим мастилом.
При ремонті різних пристроїв нерідко потрібно відкрутити різьбове з'єднання. Зазвичай для відгвинчування болта або гайки досить застосувати гайковий ключ. Але іноді доводиться стикатися з проржавілої різьбленням, яка вперто не піддається впливу інструменту. Для відкручування такого з'єднання крім фізичної сили знадобляться кмітливість і знання деяких хитрощів.
Вам знадобиться
  • Торцевий або накидний ключ, рідина WD-40, гас, дрантя, зубило, сталева викрутка, молоток.
Інструкція
1
При відкручування погано піддаються різьбових з'єднань використовуйте торцевої або накидний ключ, оскільки застосування звичайного інструмента може призвести до зриву граней.
2
Використовуйте рідину, звану просто «рідким ключем». Це мастило проникає між дотичними деталями і видаляє іржу. Очистіть видиму частину різьблення від бруду та іржі, нанесіть рідину і залиште на 10-20 хвилин. Після цього різьблення повинна піддатися.
3
Якщо місце розташування нарізного сполучення дозволяє, нагрійте різьбу і обережно обстукаєте її по всьому діаметру. При нагріванні гайка розшириться, тоді її можна буде легше відкрутити. Головне - не дати гайці охолонути, інакше вона затисне різьбу .
4
В якості самої крайньої міри використовуйте зубило або міцну сталеву викрутку. Упріться інструментом в грань гайки і постукуйте по дотичній в напрямку відкручування різьблення.
5
Сильно пріржавевшіе гайку відверніть за допомогою гасу або мастила типу WD-40. Щоб мастило проникла в різьбу глибше, прикладіть до з'єднання на тривалий час ганчірку, змочену гасом або засобом WD-40.
6
Якщо різьблення не піддається відкручування, зробіть навпаки - спробуйте закрутити гайку. Нерідко така виверт спрацьовує, зрушена з місця гайка знаходить здатність відгвинчуватися.
Корисна порада
З метою профілактики перед закручуванням різьблення змастіть її графітом, солідолом або моторним маслом. Така мастило захистить різьблення від корозії і запобіжить в майбутньому можливі труднощі при відкручування гайки або болта.