Як знайти масу розчиненої речовини.

Буває, що виникає така задача: як знайти масу речовини, що міститься в тому чи іншому обсязі розчину? Хід її рішення залежить від того, якими вихідними даними ви володієте. Воно може бути і дуже простим, буквально в одну дію, і більш складним.
Інструкція
1
Наприклад, вам треба дізнатися, яка кількість кухонної солі міститься в 150 мілілітрах 25% -го розчину. Рішення: 25% -й розчин - це означає, що в 100 мілілітрах розчину міститься 25 грам розчиненої речовини (в даному випадку кухонної солі). У 150 мілілітрах, відповідно, у півтора рази більше. Проведіть множення: 25 * 1,5 = 37,5. Ось і відповідь: 37,5 грам кухонної солі.
2
Трохи видозмінити умови задачі. Припустимо, вам дані ті ж 150 мілілітрів розчину кухонної солі. Але замість масової концентрації відома молярна - 1 М. Скільки кухонної солі міститься в розчині в цьому випадку? І тут немає нічого складного. Насамперед, згадайте хімічну формулу кухонної солі: NaCl. Заглянувши в таблицю Менделєєва, уточніть атомні маси (округлені) елементів, що складають цю речовину: натрію - 23, хлору - 35,5. Отже, молярна маса кухонної солі - 58,5 г/моль.
3
А що таке молярна концентрація? Це - кількість молей розчиненої речовини в 1 літрі розчину. Тобто в 1 літрі 1-молярного розчину кухонної солі містилося б 58,5 грам цієї речовини. Скільки ж його міститься в 150 мілілітрах? Зробивши множення, отримаєте: 58,5 * 0,15 = 8,775 м Якщо вам не потрібна висока точність, можна прийняти результат за 8,78 грам або за 8,8 грам.
4
Припустимо, вам відомий точний об'єм розчину і його щільність, але невідома концентрація речовини. Як у такому випадку визначити його кількість в розчині? Тут рішення займе трохи більше часу, але знову-таки не викличе труднощів. Треба лише знайти будь-який довідник, де є таблиці густин розчинів. Для кожного показника щільності там наведені відповідні значення його масовою і молярної концентрацій.
5
Наприклад: дано 200 мілілітрів водного розчину речовини Х, з щільністю 1,15 г/мл. По таблиці розчинності ви з'ясували, що така щільність відповідає 30% -й концентрації розчину. Скільки речовини Х знаходиться в розчині? Рішення: якщо в 100 мілілітрах розчину містилося б 30 грам речовини Х, то в 200 мілілітрах: 30 * 2 = 60 грам.