Як навчити робити уроки самостійно. Як навчити дитину робити уроки самостійно.

Дитина пішла в школу, і у нього з'явилося дуже багато нових обов'язків, у тому числі виконання домашнього завдання. Деякі діти самі сідають і роблять уроки без нагадувань, для інших же це непросто.
Інструкція
1
У першу чергу постарайтеся визначити причини, за якими дитина не хоче робити уроки вдома. Запасіться терпінням і пам'ятайте: від того, чи навчиться малюк працювати самостійно, в чому буде залежати його ставлення до навчання в подальшому. Поспостерігайте за тим, як він займається; може бути, він боїться невдачі, оскільки ви дуже завищили вимоги. У такому випадку заспокойте його, поясніть, що ви будете любити його не тільки за високі оцінки, але і без них.
2
Можливо, дитина пропустив або не зрозумів тему - тоді допоможіть йому з нею розібратися. Самі прочитайте і роз'ясніть її своєму чаду, вирішите декілька завдань для прикладу. Чи не вирішуйте ті завдання, які задані вчителем - нехай дитина постарається вирішити їх самостійно.
3
Якщо дитина звикла, що ви йому допомагаєте, поступово його відучувати від цього. Сядьте з ним поруч, виділіть в завданнях головне так, щоб дитина зрозуміла, як ви це робите, і зміг надалі це робити самостійно. Скажіть, що ненадовго відлучитися, але потім повернетеся і перевірите все, що він зробив. З часом такі відлучки стануть все більш тривалими, і дитина звикне робити все сам.
4
Навіюйте малюкові думка (бажано це робити ще до школи), що навіть якщо трапляється важке завдання, не слід відступати. Покажіть, що рішень у неї може бути декілька, спробуйте намалювати чи накреслити завдання, щоб побачити її в новому світлі. Навчіть дитину здобувати інформацію і не здаватися - ці навички знадобляться йому не тільки для того, щоб самостійно робити домашнє завдання, але і в подальшому житті.
5
Як тільки ви побачите, що для дитини мають значення оцінки і ставлення вчителя в школі, можете поступово відходити від процесу навчання. Кажете, що не знаєте цієї теми і допомогти йому не можете (не почнете ж ви допомагати йому до останнього класу) - нехай звикає до самостійності. Якщо бачите відповідальне ставлення, заохочуйте дитину грошовими або іншими винагородами.
Корисна порада
Діти - відмінні маніпулятори; цілком можливо, що ваша дитина прекрасно може самостійно зробити уроки, але набагато простіше для нього попросити маму чи тата. Постарайтеся розгадати ці хитрощі і ні в якому разі не вирішуйте за дитину домашнє завдання. Наберіться терпіння і пояснюйте тему (може, навіть кілька разів), вирішуйте схожі приклади. Але свої уроки нехай він зробить сам.