Як очистити посуд. позбавитися від нагару в каструлі.

Якщо ви з якихось причин забули вчасно зняти з плити каструлю або глибоку сковорідку з рисом або гречкою, на дні неодмінно залишиться пригоріла дно, очистити яке дуже важко, навіть якщо залишити каструлю (сковорідку) на кілька годин у воді із засобом для миття посуду. Наші поради допоможуть вам очистити від кіптяви і гару вашу посуд, не пошкодивши її.
Інструкція
1
Харчова сіль зустрічається, напевно, на кожній кухні. А адже з її допомогою можна видаляти гар і кіптява з кухонного приладдя. Візьміть каструлю або сковорідку, на шар пригоріла їжі насипте півсклянки солі. Розподіліть її рівномірно по всьому дну. По закінченні декількох годин каструлю вже можна мити.
2
Якщо ви прогледіли молоко, і воно у вас пригоріло до каструлі, візьміть кілька таблеток активованого вугілля і ізотріте їх в порошок. Засипте вугілля на дно каструлі і залийте водою. Через 10-15 хвилин промийте каструлю.
3
Позбутися від нагару добре допомагає лимонна кислота. Змішайте порошок лимонної кислоти з водою, налийте в сковороду або каструлю. Далі воду потрібно довести до кипіння, після чого відчистити дно, коли вода охолоне.
4
Це були загальні поради. На черзі декілька порад з очищення посуду з різних матеріалів. Посуд з покриттям з тефлону очищається від нагару досить легко. Її можна просто залити водою на 30 хвилин, а потім прополоскати.
5
До поверхні алюмінієвих каструль їжа і молоко практично не пригоряють. Якщо все ж щось пригоріло, дійте так: просто дістаньте звичайну соду і посипте їй ганчірочку або губку. Далі відтирати пригорілу їжу ганчірочкою з содою під невеликим струменем води. Миючими пастами і порошками краще не користуйтеся, адже вони можуть пошкодити поверхню. Також абразивними порошками не слід очищати посуд з нержавіючої сталі. Тут краще підійде подрібнена кухонна сіль.
6
Чавунні сковорідки потрібно чистити поки вони ще теплі. Чистять такі сковорідки солоною водою. Якщо вчасно не очистити чавунну сковороду, в подальшому від нагару буде вкрай важко позбутися.