Як обслуговувати кондиціонер.

Системи кондиціювання повітря давно і міцно влаштувалися в наших будинках і офісних приміщеннях. Кондиціонер здатний тривалий час виконувати свої функції, але тільки у випадку регулярного догляду за ним та проведення профілактичного обслуговування. Саме контроль стану пристрою дозволяє продовжити термін служби кондиціонера.
Вам знадобиться
  • - керівництво по експлуатації кондиціонера;
  • - тепла вода;
  • - фільтруючі прокладки.
Інструкція
1
При експлуатації кондиціонера звертайте увагу на симптоми, які можуть прямо або побічно свідчити про те, що прилад потребує обслуговування. У більшості випадків профілактика потрібна і тоді, коли пристрій починає слабо охолоджувати приміщення.
2
Перевірте, чи не йде з пристрою тепле повітря, що не обмерзає Чи радіатор внутрішнього блоку. Іноді сліди обмерзання можуть з'явитися і на гайках цього блоку. Показником, який слід враховувати при обслуговуванні, є і поява неприємного запаху з кондиціонера.
3
Для запобігання неполадок кондиціонера завжди пам'ятайте про підтримання температурного режиму, в якому прилад може діяти. Виключіть максимальні режими, які особливо швидко виводять пристрій з ладу.
4
Періодично проводите чистку фільтра внутрішнього блоку, защішающего радіатор від пилу. При сильному запиленні приміщення встановіть у внутрішній блок спеціальні прокладки, що роблять фільтрацію більш тонкої.
5
Для прочищення фільтра внутрішнього блоку промийте його під не дуже сильним струменем теплої води. Проводите таку процедуру не рідше одного разу на два тижні, а якщо запиленість в приміщенні вище норми, то навіть частіше.
6
При порушенні правил експлуатації кондиціонера, зазначених у технічному керівництві, можлива забивання дренажної системи і поява течі води. Також погіршується теплообмін з радіатором, на ньому з'являється полій. Тому завжди стежте за тим, щоб без фільтра кондиціонер не експлуатувався. В іншому випадку прилад доведеться віддавати для лагодження в сервісну службу.
7
Обслуговування зовнішнього блоку пристрою, а також повна профілактика системи кондиціонування вимагає кваліфікації. Тому обов'язково укладіть договір на обслуговування системи зі спеціалізованою організацією. Профілактичні роботи при цьому зазвичай проводяться двічі на рік.