Як влаштуватися в пожежну охорону.

У дитинстві мрією багатьох хлопчиків було вирости і отримати «героїчну професію», наприклад, пожежника. Але деякі і в дорослому віці не відмовляються від своєї мрії. Але для того, щоб стати працівником пожежної охорони, потрібно відповідати ряду вимог і виконати деякі обов'язкові умови.
Вам знадобиться
  • - паспорт;
  • - атестат про повну або загальну освіту;
  • - свідоцтво про здачу ЄДІ (для вступників після 11 класу).
Інструкція
1
Отримайте спеціальну освіту. Існує кілька вузів, в яких можна отримати відповідну спеціальність: Академія державної протипожежної служби МНС Російської Федерації, Московський будівельний університет, Іванівський інститут МНС та ряд інших. Ознайомтеся з сайтами навчальних закладів і виберіть те, програма якого вас більше зацікавить.
2
Для вступу здайте необхідні іспити у формі ЄДІ. Звичайно потрібно математика, російська мова та фізика. Отримайте максимально високі бали для вступу на бюджетне відділення. Далі подайте документи в обраний вами вуз. Пройдіть додаткові вступні випробування, які в обов'язковому порядку будуть включати в себе загальнофізичної підготовки та психологічне тестування. Якщо ви будете прийняті за результатами іспитів, успішно закінчите п'ятирічний курс навчання і отримаєте диплом за спеціальністю «Пожежна безпека».
3
Якщо ви закінчили тільки дев'ять класів школи, у вас теж є можливість вчитися на пожежника, але в одному з середніх спеціальних навчальних закладів - пожежно-рятувальному коледжі. Вони зазвичай проводять свої вступні випробування. Навчання там триває три роки, випускник отримує спеціальність «Технік протипожежної безпеки».
4
Після здобуття освіти подбайте про працевлаштування в пожежну охорону. Для цього зверніться у кадрову службу МНС Росії, яка займається підбором кадрів для пожежної охорони. Якщо вашу заявку схвалять, то ви почнете стажування в одній з пожежних частин. У разі її успішного проходження ви зможете стати штатним співробітником.
Корисна порада
Якщо ви усвідомили своє бажання бути пожежним досить пізно, щоб йти вчитися заново, у вас є інший вихід - увійти до складу підрозділу добровільної пожежної охорони. Для цього теж потрібно буде пройти навчання, але за скороченою програмою і без відриву від основного місця роботи. Детальніше про роботу цієї структури ви зможете дізнатися у вашому регіональному відділенні МНС.