Як черенковать фікус.

Якщо у вас є бажання розмножити фікус, спробуйте виростити маленькі фікуси самостійно. Для цього використовуйте один з найпоширеніших способів, який називається живцювання.
Вам знадобиться
  • - секатор;
  • - грунт;
  • - поліетилен.
Інструкція
1
При живцюванні фікусів враховуйте їх різновид. Процес розмноження у представників різних видів проходить неоднаково. Їм потрібні різні умови для вкорінення. Наприклад, у фікуса ліровидний і фікуса каучуконосного держак повинен являти собою лист з неушкодженим вічком і частиною стебла. Для розмноження мелколистного фікуса Бенжаміна необхідно заготовити держак довжиною приблизно в 10 см. Фікуси з плетистими пагонами, наприклад, фікус крихітний, зазвичай розмножуються частинами пагонів з 3-4 листям або пагонами від коренів.
2
Щоб молоді фікуси зміцніли до осені, зрізайте черешки з рослини ранньою весною, в березні. Скористайтеся секатором і акуратно зріжте втечу над ниркою і на відстані 2-3 см нижче неї. З одного втечі можна отримати кількість живців, рівне числу листя. Тут важливо врахувати наявність на стеблі неушкодженої листової нирки.
3
Перед посадкою необхідно дати стекти Чумацькому соку. Вологим ватним тампоном зітріть залишки соку зі стебла. Сам зріз опустіть в теплу воду на кілька годин. Фікуси вкорінюються важко, тому попередньо обробіть зрізи стимулятором для утворення коренів.
4
Підготуйте горщик і наповніть його сумішшю з піску та перліту. Можна також скористатися складом з торфу та перліту. Для зменшення площі випаровування лист фікуса обережно скрутіть трубочкою і закріпіть. Щоб маленький фікус вкоренився, необхідно 25-28оС протягом 1,5-2 міс.
5
Вкрийте живці поліетиленом, щоб вони краще прижилися. Поливайте їх так часто, щоб грунт не пересихала. Не забувайте їх періодично обприскувати, що буде підтримувати необхідну вологість.
6
Запасіться терпінням і дотримуйтесь зазначені умови. Через 1,5-2 міс. ваш маленький фікус вкорениться і почне посилено рости і радувати вас.