Як навчитися швидко запам'ятовувати тексти. запам'ятати багато інформації за короткий термін.

Іноді трапляються ситуації, коли перед людиною постає необхідність за короткі терміни запам'ятати великий обсяг інформації. Існує кілька способів, що полегшують процес запам'ятовування текстів.
Інструкція
1
Читайте текст, який вам потрібно запам'ятати, вголос. Коли ви читаєте про себе, текст запам'ятовується набагато гірше. Це відбувається тому, що в цьому випадку задіяні тільки зорові органи. Коли ви промовляє текст вголос, то працюють ще й мовні, і слухові рецептори. Виходить, що ви одночасно і читаєте, і говорите, і слухаєте інформацію, яку потрібно запам'ятати.
2
Уявляйте собі те, про що йде мова. У людей з творчими здібностями більше розвинене образне мислення. Так, якщо ви будете уявляти собі те, про що читаєте, шансів запам'ятати текст у вас буде значно більше. До того ж таке сприйняття інформації робить процес самого читання більш ефективним: якщо ви будете повністю захоплені цим заняттям, то ви з меншою ймовірністю будете відволікатися на сторонні думки.
3
Повертайтеся до тих фрагментам тексту, які після прочитання залишилися незрозумілими. Запам'ятати текст буде значно важче, якщо ви не будете в повній мірі розуміти, про що йде мова. До того ж, коли ви перечитуєте той чи інший уривок, він закарбовується у вашій пам'яті. Потім для вас не складе труднощів згадати те, про що йшла мова.
4
Запам'ятовуйте виникають у процесі читання асоціації. Часто сторонні думки заважають при читанні, проте іноді саме вони й допомагають запам'ятати текст. Уявіть, що ви прочитали той чи інший уривок. А слідом за цим безпричинно подумали про щось, що має для вас значення, але абсолютно не пов'язаному з текстом. Коли настане час відтворити матеріал, просто згадайте, з чим у вас асоціювалося те чи інше слово, речення або абзац.
5
Якщо в тексті присутні незрозумілі слова, подивіться їх значення в словнику. Більшою мірою це відноситься до статей, які носять науковий характер. Щоб запам'ятати текст, ви повинні знати значення всіх слів, присутніх в досліджуваному матеріалі.
Зверніть увагу
Запам'ятовується швидше, якщо в інформації є сенс. Перед тим як запам'ятовувати, постарайтеся розібратися. Якщо у вас багато інформації розділіть її на кілька днів, так ви запам'ятаєте набагато краще. Не треба витрачати час на багаторазове запам'ятовування інформації відразу, краще постійно її повторювати.
Корисна порада
Говорити однозначно про методи запам'ятовуванні тексту складно. Пам'ятайте, що засвоєна інформація особливо швидко забувається відразу після запам'ятовування, потім темп забування значно сповільнюється, тому має сенс повторити матеріал через кілька годин після запам'ятовування, а потім ...
Пам'ять - це відображення минулого досвіду в трьох формах: запам'ятовуванні, збереженні та відтворенні. При необхідності вчинення одного кроку ви здійснюєте всі три, що задіє різні зони головного мозку. Проблеми пам'яті, як правило, пов'язані з останнім кроком, тобто відтворенні. Оскільки з усієї сприймається нами інформації тільки мала частина опиняється потрібною, основний потік відомостей відсікається. Вмінню швидко запам'ятовувати і відтворювати інформацію присвячені спеціальні техніки розвитку пам'яті.
Інструкція
1
Перед запам'ятовуванням інформації визначте, яка її частина вам по-справжньому потрібна. Людський мозок працює в кращому випадку на 7% своїх можливостей, але не варто засмічувати вільне місце зайвими відомостями. Відсіки їх.
2
Освойте мнемотехнику (від грецького мнемос - пам'ять). Запам'ятовування за цим методом ґрунтується на ряді закономірностей між уже наявними знаннями і новою інформацією: логічний зв'язок, різні види асоціацій (звукові, колірні і так далі), зв'язок букв і слів, повторення. Ці способи запам'ятовування гарні для тих, у кого розвинене логічне мислення.
3
Інша техніка - ейдотехніка (від грецького ейдос - ідея) - підходить для людей з розвиненою фантащіей. Види мислення - подібний, просторовий, пластичний. У цій техніці можна вивчити розташування літер на клавіатурі (моторна пам'ять), коди та телефони (за принципом розташування символів), рухи в танці. Запам'ятовується предметів можна приписати властивості морського істот, вид інформації з логічного трансформувати в алогічний (цифру - в колір, смак - в запах, ноту - в текстуру, і інше).
4
Кожен день запам'ятовуйте якусь нову інформацію, а на наступний день згадуйте в такому порядку: вчорашні знання, позавчорашні знання, знання третього дня, і так далі. Розвивайте пам'ять постійно і безперервно.