Як облаштувати дачну ділянку.

Облаштувати свою дачну ділянку - справа не проста. Одні дачники наймають фахівців, пропонуючи їм свої ідеї. А вже решту професіонали зроблять самі. Вони і побудують, і проведуть, і підключать. Однак другі, звиклі робити все своїми власними руками, воліють облаштовувати свою ділянку власними силами. Якщо ви ставитеся до другої категорії дачників, то ця стаття для вас. Дотримуйтесь деякі правила облаштування дачної ділянки, тоді у вас все вийде.
Інструкція
1
Проектування. Чи не очищайте свою ділянку від старих дерев сходу, залиште найбільші з них недоторканими. Так ваша робота буде просуватися швидше і ефективніше. У проекті вам слід врахувати межі ділянки, що примикають вулиці, контури і розташування вже наявних будівель, вводи на вашу ділянку води, газу, підземних комунікацій. Залиште в схоронності зелені насадження. Далі, виходячи з цього рельєфу і вже наявного, розподіліть всі заплановані споруди по території.
2
Подбайте про систему дренажу. Найпростішим і дешевим є відкритий дренаж. Щоб зробити його, вам потрібно прокопати по всьому периметру ділянки дренажні канави з габаритами 0,5 м - ширина і 0,6 м - глибина. Скосите стінки канави під кутом близько 40 градусів. Вода з цих канав відводиться зазвичай в стічну канаву, яка є загальною відразу для декількох ділянок. Система відкритого дренажу перехоплює, а також відводить поверхневі води під час танення снігу та дощів.
3
Далі йде підготовка до будівництва. Обгородіть спочатку місце будівництва, а потім забезпечте нормальний шлях під'їзду для транспорту. Цим самим ви доб'єтеся того, що будівельні роботи не завдадуть суттєвої шкоди природному комплексу ділянки. Доцільно використовувати насип з гравію, шлаку або щебеню, насипавши на товщину 15-20 см і трамбують. Розмір каменів не повинен перевищувати 20-25 мм в діаметрі. Також бажано вміст у каменях дрібніших фракцій.
4
Подбайте про огорожі. Тут потрібно дивитися на сам будинок і на те, де огорожа буде стояти. Наприклад, якщо ви хочете поставити дорогий паркан з різьбленого штахетника, ставте його на фасадній стороні ділянки, а для задніх частин городу або саду можна використовувати навіть звичайний плетений паркан. Також не варто робити цегляний паркан на високому фундаменті, якщо у вас на ділянці стоїть невеликий дерев'яний будиночок. Якщо ви користуєтеся дерев'яним парканом, не забудьте його пофарбувати або покрити лаком. Тоді паркан прослужить довше і буде захищений від іржі, гниття, а також від атмосферних опадів.
5
Останнім кроком можна вважати декоративне облаштування саду/городу. Прикрасити ділянку може навіть банальна опора-каркас для кучерявого винограду. Такі каркаси можна робити не тільки звичайними, а й плетеними, крученими або навіть металевими кованими. Не останню роль в декорі саду грає також спеціальне садове освітлення. Відмінно виглядають на будь-якому дачній ділянці клумби і квітники, гарні доріжки з бетону або з каменю, виконані мозаїкою, дерев'яні лавки з різьбленими спинками і ручками, живі навіси з пагонів витких рослин і ще багато чого. Тут головне - підключити свою фантазію.
Щоб ваша дача асоціювалася не тільки з садово-городніми роботами, але і з місцем повноцінного відпочинку, попрацюйте над облаштуванням будинку і земельної ділянки. За містом завжди доречний стиль кантрі («сільський») - простий і невибагливий на перший погляд, при цьому по-своєму романтичний і навіть вишуканий. Найважливішими рисами ландшафту та інтер'єру повинні стати функціональність елементів і натуральні матеріали.
Вам знадобиться
 • - тин, необструганних дошки;
 • - патина;
 • - пишні зелені насадження;
 • - в'юнкі рослини;
 • - польові квіти і багаторічники;
 • - пісок або камінь для стежки;
 • - альтанка (лава);
 • - курінь;
 • - підручні засоби (чавуни, пні, бочка та інше);
 • - натуральні оздоблювальні матеріали або стінові панелі;
 • - речі в етнічному стилі;
 • - плетені меблі ;
 • - камін.
Інструкція
1
Почніть оформлення дачної ділянки в стилі кантрі з огорожі. Це не тільки захисна огорожа, а й важливий декоративний елемент. Вибирайте для зведення огорожі матеріали, які відішлють вас до народної старовини. Стильно виглядає тин з вербової лози або його елементи: необструганних дошки внахлест і прорізані «вікна» -плетенкі. Дерев'яну огорожу можна штучно зістарити за допомогою спеціальної патини, яка продається в магазині для дизайнерів і художників.
2
Надайте велике значення ландшафту. Зелені насадження повинні бути пишними, але ні в якому разі не запущеними. На дачі в стилі кантрі добре виглядають чагарники - шипшина, глід, агрус і смородина. Якщо на ділянці є дитячий майданчик, побудуйте на ній ігровий курінь з жердин та лози - він гармонійно впишеться в навколишнє оточення.
3
Прокладіть звивисту піщану або кам'яну доріжку. По двох сторонах від неї посадите польові квіти або багаторічники з радісною, але не надто строкатою палітрою. На одному з вигинів стежки рекомендується поставити альтанку, оповиту кучерявими рослинами, або просто дерев'яну лаву.
4
Знайдіть всі можливі підручні засоби, які можуть мати практичне застосування і вносити додаткові стильові акценти. Так, пні без кори і кореневищ перетворяться в зручні табурети, а перевернута верх дном бочка - в стіл; в якості полиці для букета сухих квітів, колосків вівса і пшениці послужать великі керамічні горщики або чавунці. Предмети в сільському стилі можна гармонійно поєднувати з сучасними виробами. Приміром, розставте уздовж стежки садові ліхтарі відповідного дизайну.
5
Зовнішній вигляд дачного будиночка повинен стати невід'ємною частиною «натурального» світу кантрі. Рублені стіни; штучно зістарені, «замшілі» дошки; мазанка - всі ці елементи сільської старовини можна цікаво обіграти. Якщо змінити вид готових зовнішніх стін скрутно, дозвольте кучерявим рослинам (наприклад, дикому винограду або хмелю) закрити «невигідні» ділянки будинку.
6
Використовуйте для внутрішньої обробки приміщення дерево, камінь, мозаїку, кахлі або імітатори натуральних матеріалів - стінові (стельові) панелі з відповідним декором. Плетену або дерев'яну меблі розставте нарочито недбало, але не допускайте безладу. Ляльки в народних костюмах та іграшки з глини, в'язані килимки і клаптеві ковдри, розшиті хрестиком рушники та інші етнічні предмети підкреслять народність стилю.
7
Важливе місце в стилізованому дачному будиночку займе піч або камін - центр створеного вами рукотворного світу.