Як перевірити тягу димоходу.

Перед початком користування газовими нагрівачами, печами або іншими приладами, які мають відвід для продуктів згоряння в димохід, необхідно перевірити тягу. Дану операцію проводять до і після використання приладу, відповідно до рекомендацій в інструкції для даного приладу. Якщо тяга відсутня, то користуватися нагрівачами або печами забороняється.
Вам знадобиться
  • - анемометр;
  • - аркуш паперу;
  • - дзеркало;
  • - металева куля.
Інструкція
1
Використовуйте анемометр, спеціальний прилад, розроблений для замірів тяги. Він дає можливість отримати правильні дані, проте тоді, коли швидкість руху повітря більше 1м/с. На даний момент також можна скористатися більш досконалими приладами, що вимірюють тягу в димоході в Паскалях, враховуючи різницю тисків в різних ділянках димоходу.
2
Візьміть аркуш туалетного паперу і піднесіть до димоходу. Силу тяги можна встановити за його відхиленню - чим воно більше, тим сильніше тяга. Її достатність можливо визначити і візуальним способом. Якщо в приміщенні є дим, значить - зворотна тяга. В тому випадку, коли полум'я має яскраво білий колір і чути сильний шум в димоході, це свідчить про її силу. Якщо вогонь має темні смужки червоного кольору, свідоцтво недостатньої тяги. Коли полум'я в котлі золотисто-жовтого відтінку, то вона в димоході достатня. Якщо запалити сигарету, то напрямок тяги буде видно по напрямку диму.
3
Візьміть звичайне невелике дзеркало і встановіть його в димовому капюшоні в місці датчика тяги. Дзеркальна сторона повинна бути звернена в сторону каналу викиду димових газів. Якщо виникнуть проблеми з видаленням диму, то димові гази почнуть потрапляти на дзеркальце і воно буде пітніти.
4
Візьміть спеціальний металевий кулю, діаметр якого 100 мм, щоб перевірити димохід на засмічення, і опустіть його на всю довжину каналу. Якщо він вільно доходить до нижнього отвору, то засмічень немає. Щоб перевірити димові канали в панельному будинку, а так же димарі з гончарних, азбестоцементних або інших труб, що мають діаметр 100 мм, потрібно використовувати кулю діаметром близько 80 мм.
5
Огляньте канал зовні через решітку вентиляції, або опустіть вантаж через спеціальний люк в горищних вентиляційної коробці, щоб перевірити відсутність завалів у вертикальних вентиляційних отворах. Якщо куля, який був опущений на мотузці в димохід, не дійшов до місця, де до нього приєднується пічної прилад, значить димової канал засмічений або перетин на цій ділянці менше, ніж в його початковій частині. Завал даної ділянки можна усунути, вдаривши в цьому місці кулею, для цього потрібно вийняти 1,5-2 метра мотузки, і кінець з прив'язаним кулею різко опустити. Якщо після трьох-чотирьох ударів по засмічення не зрушать його, то потрібно зробити отвір в зовнішній стінці каналу і усунути проблему.