Як розділити dvd-диск.

Дуже часто в інтернеті можна скачати образ DVD-дисків, формат яких більше, ніж DVD-5. В принципі, це не проблема, якщо ви не збираєтеся записувати його на звичайний диск. Але що робити в ситуації, коли, наприклад, образ диска з відеогрою або фільмом важить 6 Гб, а вам потрібно скинути інформацію на стандартний диск? Вихід з такої ситуації досить банальна: розділити його вміст на кілька частин і записати, відповідно, на кілька носіїв інформації.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер;
  • - програма DVDFab.
Інструкція
1
Для початку скачайте з інтернету програму DVDFab. Проінсталюйте додаток на свій комп'ютер. Коли ви почнете його установку, то перше діалогове вікно дозволить вибрати мову інтерфейсу. Виберіть російську.
2
Запустіть програму. В її головному меню виберіть «Джерело», а потім вкажіть шлях до образу диска. Далі виберіть опцію «Поділ». Після цього ви побачите вікно, яке буде розбито на дві частини. Вам нічого робити не потрібно. Програма розкидає вміст диска на дві частини. Ви також можете за бажанням зберегти меню диска або прибрати його. Після цього просто натисніть «Старт». По завершенні процесу він буде розбитий на дві частини. Для запису інформації можете скористатися двома звичайними носіями інформації або одним двостороннім, що набагато зручніше.
3
У разі якщо у вас немає віртуального образу диска, а є звичайний DVD-диск, вміст якого вам хотілося б розбити, то діяти потрібно так. Вставте диск в оптичний привід. Тепер в якості джерела виберіть НЕ папку, а саме привід, в який і був вставлений диск. Натисніть «Старт». Далі вам потрібно чекати, поки програма не завантажили вміст диска. Після цього виберіть «Поділ». Подальший порядок дій такий самий, як і в попередньому випадку.
4
Якщо вам потрібно розділити вміст диска, але при цьому всі файли, які є на ньому, вам не потрібні, то дійте так. Після того як ви виберіть «Джерело», перейдіть в меню «Модифікація». В цьому меню ви можете вибрати дані, які вам потрібні. Наприклад, з усього диска виберіть тільки цікавлять вас фільми. Якщо це потрібно, то ви можете скасувати копіювання меню. Загалом, за допомогою модифікації ви можете вибрати тільки найнеобхіднішу для запису інформацію, позбувшись непотрібних вам речей. Також після модифікації ви зможете розбити вміст диска.
Якщо у вас є двошаровий dvd- диск і його потрібно переписати, але ваш dvd-привід не підтримує запис таких диск ов, можна розділити його на 2 частини . Як ви вже зрозуміли, розділений диск буде неважко записати на звичайні dvd-r болванки.
Вам знадобиться
  • - Ifo Edit;
  • - Total Commander.
Інструкція
1
Будь dvd- диск містить дві папки: VIDEO_TS і AUDIO_TS. Якщо ви раніше вивчали вміст dvd- диск ов, то напевно знаєте, що папка AUDIO_TS завжди порожня. Зустрічаються деякі диск і, у яких стоїть регіональна захист - таке зустрічається на ліцензійних диск ах. Щоб зняти регіональну захист, вам необхідно запустити програму Ifo Edit і відкрити файл VIDEO_TS.IFO.
2
Після цього натисніть кнопку Region free, а потім Remove P-UPs. Збережіть отримані файли. У цій же програмі необхідно відкрити найбільший файл з розширенням ifo (найбільше займає диск ового простору). Натисніть меню VOB Extras, в списку, команд виберіть Split to 2 DVD-Rs.
3
Перед вами з'явиться вікно VOB Extras Options. Як правило, всі пункти в цьому вікні виставлені правильно, але варто перевірити наявність галочок навпроти пунктів Create Subfolders: Disc1 and Disc2 і AutoCopy Menu-files to destination. Особливу увагу варто приділити вільному диск овому простору на жорсткому диск е. Якщо на вибраному розділі недостатньо вільного простору, виберіть інший розділ вінчестера, вказавши його в параметрі Destination Directory.
4
Після натискання на кнопку «ОК» перед вами з'явиться вікно Stream List, в якому буде список тайминга двошарового dvd- диск а. Виберіть точку, яка буде відповідати половині обсягу dvd- диск а. При виборі не варто слідувати рекомендаціям програми, також не варто боятися вказати свій розмір, т.к. dvd- диск і бувають об'ємом і в 6, і в 7 Gb. Після вибору точки поділу натисніть кнопку Split It.
5
Процес поділу диск а може займати від декількох хвилин до пари десятків - все залежить від продуктивності комп'ютера і швидкості обертання шпинделя вінчестера. Як тільки операція завершиться, в обраному розділі жорсткого диск а ви побачите папки Disc1 і Disc2. Вміст цих папок можна сміливо записувати на стандартні dvd-r або dvd-rw болванки.