Як відремонтувати кран.

Головним, а іноді і єдиним в квартирі джерелом живлющої вологи є звичайний водопровідний кран. Однак настає такий момент, коли крану потрібно невідкладний ремонт. Телефонні дзвінки сантехніку. Очікування. Непомірні розцінки за ремонт. Все це псує настрій і виведе з себе будь-кого. Тому найкращий вихід з такої ситуації - навчитися самому лагодити сантехніку.
Інструкція
1
Для початку необхідно знайти і перекрити основний кран водопостачання вашої квартири. Зазвичай він знаходиться в шахті санвузла, проте в нових будівлях вони можуть розташовуватися під мийкою або раковиною. Якщо квартира забезпечена гарячою водою, то перекрийте обидва крана.
2
Однією з поширених причин протікання крана є засмічення простору між ущільнюючої прокладкою і сідлом клапана. Сміття поступово руйнує гумову прокладку і, як наслідок, з'являється текти. Прокладка може прийти в непридатність і через сильний закручування крана.
3
Тепер приступимо безпосередньо до ремонту. Відкручуємо притискну гайку. Вивертаємо рукоятку зі шпинделем з корпусу крана. Уважно оглядаємо прокладку, якщо на ній є потертості або розриви її слід замінити. Для цього відкручуємо притискної гвинт прокладки, видаляємо стару і ставимо нову прокладку, потім притягуємо гвинтом прокладку до шпинделя.
4
Огляньте місце притиску прокладки в корпусі крана. Якщо на гнізді маються задирки, це може стати причиною пориву прокладки, їх необхідно видалити. Притирається сідло наждачним папером, нарізаної кружечками під діаметр отвору. Вставте гуртки наждачного паперу в отвір сідла, потім вставте шпиндель і не закручуючи притискну гайку, проверніть його кілька разів у різних напрямках. Потім перевірте результат, якщо задирки не зрізати, повторіть процедуру.
5
Іноді протікання води спостерігається між шпинделем і притискної гайкою. Для усунення течі необхідно видалити стару набивку і укласти нову, потім із зусиллям затягнути гайку.
Як правило, якісні змішувачі відомих виробників, встановлені на кухні , відрізняються досить високою надійністю. І все-таки повністю гарантувати вас від незначних поломок ніхто не зможе. Зробити дрібний ремонт крана на кухні в стані будь-який господар квартири, що володіє мінімальним досвідом ремонту та навичками роботи з інструментом.
Вам знадобиться
  • Плоскогубці, викрутка, гумова прокладка або картридж
Інструкція
1
Перш за все, слід розуміти, що для різних видів змішувачів характерні свої види несправностей. Якщо у вас встановлений двовентильний змішувач, основною поломкою в ньому може бути знос гумової прокладки, закриває впускний отвір. При істотному зносі прокладка перестає витримувати натиск води, кран починає текти. Встановивши причину несправності, проведіть заміну прокладки.
2
Заздалегідь підготуйте нову прокладку. У торговельній мережі можна знайти прокладки різних видів і форм. Щоб не помилитися у виборі, візьміть в магазин для зразка стару прокладку, щоб точно знати її діаметр та інші розміри. Маючи на руках нову прокладку, перекрийте воду і розберіть змішувач. На місце старої встановіть нову прокладку і зберіть змішувач. Включивши воду, перевірте, чи зникло підтікання.
3
Якщо після заміни прокладки текти триває, то, ймовірно, має місце інша несправність - знос сідла. Сідлом називається місце в змішувачі, в яке впирається гумова прокладка. Щоб усунути цю несправність, придбайте спеціальну фрезу і встановіть її в корпус змішувача. Установку фрези здійсните або вручну, або за допомогою викрутки. Потім встановіть на місце нову прокладку. Текти повинна зникнути.
4
Якщо у вас на кухні встановлений популярний нині одноважільний змішувач, то найбільш імовірною причиною його несправності може стати вихід з ладу спеціального картриджа. Він являє собою основний елемент системи і може бути кульовим або дисковим. Ремонт такого змішувача почніть з огляду. Однією з ознак несправності картриджа є текти води поверх важеля.
5
Встановивши причину несправності, вимкніть воду, а потім розберіть кран і вийміть з нього старий картридж. Візьміть його з собою в магазин як зразок. Враховуйте при виборі, що дискові картриджі не підходять до кульовим змішувачів і навпаки. Переконайтеся, що картридж, який ви купуєте, в точності відповідає вашим зразком, в тому числі і за маркуванням.
6
Новий картридж акуратно вставте на місце і зберіть змішувач. Відкрийте воду і переконайтеся, що пристрій працює справно.