Як виростити зелений лук в теплиці.

Зелена цибуля містить в своєму складі велику кількість вітамінів і мінералів. А вони необхідні для підтримання організму взимку і навесні в період авітамінозу. Регулярне вживання зеленого лука знижує ризик захворювання на вірусні інфекції. Щоб зелень цілий рік була присутня на вашому столі, доведеться вдатися до допомоги теплиці. Так як же правильно вирощувати зелену цибулю в тепличних умовах?
Інструкція
1
Для посадки лука на перо в теплиці необхідно використовувати грунт, яка багата перегноєм. Її шар повинен становити не менше 20 сантиметрів. Щоб отримати хороший урожай - рясну зелень, бажано вибрати цибулини наступних сортів: Бессоновский, Троїцький, Спаський і Скопинський. З початку осені підготуйте грунт, внесіть всі необхідні добрива та вирівняйте ділянку граблями.
2
Дружний і активне зростання дають цибулини після періоду спокою під час зберігання та підготовки до посадки. Для прискорення вигонки пера обріжте верхівки цибулин по плечики. Така обрізка полегшить доступ кисню до цибулини, прискорить завершення періоду спокою, посилить гідроліз цукрів і підвищить інтенсивність дихання клітин.
3
Після того як надрізи трохи зарубцюються (через приблизно два дні), можна присипати лук торфом або перегноєм. Можна висаджувати цибулини відразу ж після обрізки, при цьому не вдавлюйте їх сильно в грунт, так як ущільнена земля внизу буде затримувати розвиток кореневої системи овоча. Це необхідно враховувати при мостовий посадці (цибулини висаджуються впритул один до одного). Перед висадкою рясно полийте грунт, а для присипки цибулин використовуйте злегка зволожену (торф або перегній).
4
Існує й інший, не менш ефективний метод прискорення проростання цибулин. Замочіть їх у воді, температура якої повинна складати 35-38 градусів на 12 годин. Якщо температура води становить 25-30 градусів, тоді залиште цибулини на добу. Такий прийом прискорить виростання на 5-8 днів.
5
Запам'ятайте, чим вище температура в теплиці, тим швидше зростатиме зелена цибуля. При високій температурі ріст листя прискорюється, вони стоншуються, жовтіють і лягають. Тому оптимальна температура повітря повинна складати 16-20 градусів в денний час і 14-16 градусів вночі. Відносна вологість повітря - 70-85 відсотків.
6
Регулярно провітрюйте теплицю, щоб вологість і температура повітря були найбільш оптимальними. За весь час вегетації повинно проводитися не менше трьох поливів, з яких два повинно бути з підгодівлею в вигляді мінеральних добрив або коров'яку.
Взимку і ранньою весною так хочеться справжніх свіжих овочів і зелені. Багато господинь намагаються заповнити нестачу вітамінів, вирощуючи кмин, базилік, кріп або цибуля на підвіконні, однак такі посадки зазвичай швидко гинуть і не приносять бажаного результату. Між тим цілком можна виростити, наприклад, цибуля в теплиці
Інструкція
1
Починайте вирощувати цибуля в теплиці пізньої осені або взимку. Підготуйте посадковий матеріал заздалегідь з осені. Для цього викопайте ділянки 3-4-річних рослин, так як у них соковиті, великі й урожайні цибуля Овіц.
2
Зберігайте посадковий матеріал в ящичках, присипавши їх низинним торфом і накривши зверху плівкою, щоб уберегти від заморозків і вологи. На дно шухлядок покладіть два сантиметри городньої землі або перегною, а на нього укладете цибуля Овіц. Підтримуйте постійно однакову температуру.
3
Постійно поливайте цибуля Овіц теплою водою, поки не з'являться перші паростки. Через приблизно два тижні поставте ящики з цибуля Овіц в добре освітлене місце. Підтримуйте постійну температуру 18-22 градуси вдень, і 14-16 градусів ночью.Період вигонки посадкового матеріалу залежно від сезону і сорту цибуля а становить 20-30 днів. Коли цибуля Овіц будуть готові до посадки, обріжте шийку кожної цибуля Овіц і занурте їх в розчин марганцівки для дезінфекції.
4
Зніміть зайві лусочки і переконайтеся, що під ними не перебувають трипси, які можуть попсувати саджанці. Після цього ділянки готові до посадки.
5
Підготуйте ящики для посадки, попередньо поклавши на дно поліетилен. Зверху покладіть родючий грунт, а в неї висадіть ділянки з певним відстанню між ними.
6
Так як цибуля сам по собі невибагливий, то догляд за ним потрібен мінімальний. Важливо стежити за світловим освітленням, температурою і поливом. Слідкуйте за температурою в теплиці, підтримуйте її на одному рівні. Світлове освітлення намагайтеся робити не надто сильним і не дуже тьмяним. Поливайте в міру випаровування вологості, але помірно.
Корисна порада
Якщо перо цибулі буде проростати блідим, то присмачите його азотним добривом. Слідкуйте за сходами лука. При правильному догляді за перші пару місяців можна отримати 2-3 врожаю.