Як плести вінки з квітів.

Здавна вінки з квітів плели під час ритуальних дійств, гідний і весільних обрядів. Уміння зробити з рослин прекрасну корону високо цінувалося серед дівчат. Сьогодні це квіткове прикраса, швидше, красива літня забава для дівчаток. Однак тільки від вашого смаку і фантазії залежить, чи перетвориться вона на справжній витвір декоративно-прикладного мистецтва. Основні методи плетіння вінків надалі можна використовувати для роботи з іншим природним матеріалом і створювати оригінальні інтер'єрні речі.
Вам знадобиться
  • - квіти з довгими стеблами;
  • - трави, листя;
  • - нитка або трава, лико.
Інструкція
1
Зберіть якнайбільше квітів з довгими стеблами. Чим пишніше і різнокольоровими ви зберете букет, тим красивіше вийде вінок. Не забувайте, що кольорова корона досить швидко подвянет і відразу зменшиться в розмірах. Тому не бійтеся перестаратися.
2
Складіть разом три квітки і починайте заплітати їх стебла, немов звичайну косичку. Після першого завитка покладіть в середину плетінки новий квітка і зробіть другий виток коси.
3
Продовжуйте працювати за зразком, намагаючись укладати квітка до квітки якомога щільніше. В акуратно сплетеної квіткової кісці голі стеблинки повинні були видні тільки з виворітного боку вінка.
4
Намагайтеся, щоб некрасиві короткі «хвостики» (які не ввійшли в косичку) не кидалися в очі. В процесі роботи над вінком цього можна досягти за допомогою дуже щільного плетіння і підбору пишних суцвіть. Крім того, можна вплести в косу декоративні листя - наприклад, великі різьблені кленові і дубові.
5
Приміряйте вінок на голову - якщо вас влаштовує довжина кола, то пора закінчувати роботу. Обережно обірвемо стирчать «хвости» (якщо вони все-таки видно) і з'єднайте вінок в кільце. Зафіксуйте його кінці стеблами і додатково міцної (але тонкої) ниткою, яку бажано підібрати в тон основної забарвлення квіткового вінка.
6
Спробуйте сплести вінок з квітів іншим способом. Для цього вам потрібно вибрати самі великі квіти для зачину і сформувати з них довгий пучок. Послідовно прикладаючи до отриманої основі наступні квіти, обвивають її стеблами і заодно притискайте нові суцвіття.
7
Не бійтеся експериментувати! Благо, в пору літнього різнотрав'я у вас не буде нестачі в природному матеріалі. Спробуйте прикладати до стебел зачину не окремі квітки, а довгі пучки польових квітів і трав.
8
Закріплюйте трав'яні пучки обвитим навколо основи стеблом - але не у самого цветоложа, а залишаючи вільні кінці в 5-10 см. У вас вийде особливо пишне квіткове прикраса. Міцно закріпіть кінці готового вінка.
Корисна порада
Якщо ви хочете сплести квітковий вінок лише з природних матеріалів, використовуйте замість нитки для перев'язки готового виробу міцну траву. Або відірвіть від шматка кори тонку смужку - лико.