Як зробити розсувні двері. Як зробити міжкімнатну двері купе.

Розсувні міжкімнатні двері мають багато достоїнств. Але все ж існують такі ситуації, коли встановити готову розсувну двері немає фізичної можливості. Однак при належному бажанні і творчому підході до поставленого завдання розсувну міжкімнатну двері можна зробити своїми руками. А щоб це зробити, для початку потрібно дещо знати. Отже, поїхали.
Інструкція
1
Перед тим як братися за власноручне виготовлення розсувний міжкімнатних дверей, слід розглянути конструктивні особливості фабричних розсувних дверей. Виділяються два основних типи розсувних механізмів: механізм для розсувних дверей напрямних роликом знизу і механізм з верхнім роликом.
2
Відмінною рисою розсувних дверей, мають верхній направляючий ролик, є той факт, що двері як би висить в повітрі. Вся рейкова конструкція дверей розташована вгорі. Плюс такої конструкції - відсутність нижньої рейки і порога, що дозволяє укладати підлогове покриття без обмежень.
3
Двері з нижнім напрямним роликом являють собою таку систему: нижня рейка з роликом, на який спирається полотно двері і верхня напрямна з роликами, які утримують двері в отворі. Така конструкція складніше в установці, але зате вона стабільна і дуже надійна. Наявність нижньої напрямної відноситься до мінусів, так як вона порядком ускладнює укладку будь-якого підлогового покриття.
4
А тепер приступаємо безпосередньо до виготовлення розсувних дверей. Відразу слід обмовитися, що розглядати виготовлення полотна двері ми не будемо, бо тут все гранично ясно. Необхідно лише добути полотно потрібних розмірів (наприклад, взяти полотно від старих дверей). Є два способи виготовлення розсувних дверей. Зараз можна знайти готові механізми для розсувних дверей, причому механізми ці різноманітні. Вони йдуть вже, як правило, в комплекті з різної довжини напрямними. Оптимальний варіант підібрати нескладно. Також до механізмів додається схема монтажу, в якій вказані всі необхідні розміри.
5
Подібні механізми діляться на два типи: навісні та вбудовані. Другі маскуються в тілі двері і їх не видно в процесі експлуатації. Хоча для їх установки зазвичай потрібна наявність фрезера (хоча можна обійтися і стамескою) для вибірки пазів. Цей варіант вважається найкращим. А накладні механізми помітні при експлуатації, однак вони значно простіше в монтажі.
6
Другий спосіб простіше, ніж перший, але вимагає більше витрат. Заміряйте розміри дверного отвору і додайте до них близько 6 см по горизонталі, а по вертикалі - від 10 до 15 см. З цими розмірами йдіть в меблеву фірму і просите зробити вам двері для шафи-купе. Також уточніть, що двері будуть тільки одна. Це потрібно, щоб рейок був не з двома напрямними, а з одного. Коли двері разом з механізмом буде готова, вам буде нескладно її самостійно встановити. Це все.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=QAIJ6P49O-o
Істотно заощадити простір біля дверних прорізів у квартирі або будинку допоможуть розсувні двері. Розрізняють декілька типів таких дверей, і всі вони монтуються досить просто, особливо якщо придбати вже готовий комплект фурнітури.

Види розсувних дверей

Всього існує кілька основних типів міжкімнатних розсувних дверей. В першу чергу це двері з одним цільним дверним полотном. Така конструкція передбачає, що полотно буде від'їжджати убік від дверного отвору або ховатися в стіні. Буде потрібно запас простору дещо ширше самого полотна. У випадку з відкриванням усередину стіни двері буде ховатися за фальш стінкою, і на цій ділянці бажано не ставити меблі впритул до стіни і вже тим більше не навішувати на неї різну підвісну меблі або важкі елементи декору. У випадку з відкритою конструкцією і зовсім місце буде повністю відведено під двері. Двері гармошка або секційна із заходом однієї секції на іншу додаткове місце не займає, проте слід враховувати, що розмір отвору має перевищувати як мінімум в півтора рази стандартну ширину двері в 900 мм.
Бажано встановлювати будь-які міжкімнатні розсувні двері так, щоб всі виступаючі частини або саме полотно дверей розташовувалися з боку коридору. Це додатково звільнить простір в кімнаті.

Порядок установки

Для будь розсувних дверей можна позначити загальний порядок установки. Він складається з таких етапів: - підготовка отвору, повний демонтаж старих конструкцій; - обробка прорізу врівень зі стінами, формування ніші для дверей, які ховаються в стіну; - закріплення верхнього направляючого профілю; - примірка двері і установка нижнього направляючого профілю при необхідності; - установка запірної фурнітури та перевірка роботи двері; - установка наличників і зведення фальшстіни при необходімості.Как і при установці звичайних дверей, слід спочатку звільнити дверний проріз від всіх старих конструкцій перед тим, як встановлювати самі двері. Найкраще демонтувати все аж до стін. Після цього вже можна приступати до формування дверної коробки. Весь процес зводиться до порівнювання ділянки з прорізом врівень зі стінами так, щоб не було ніяких виступаючих частин. Будь-яка розсувні двері закріплюється в направляючих профілях. Рейки для направляючого профілю можуть розташовуватися як по верхній грані прорізу у випадку з дверима гармошкою або складаний, так і деяким вище отвору для розсувний з цільним полотном. Важливо розташувати направляючий профіль строго горизонтально. Дверне полотно буде закріплюватися в профілі за допомогою рухомої каретки, і якщо буде хоч незначний нахил, двері буде мимовільно відкриватися або закриватися.
У будь розсувних дверей основне навантаження лягає на верхній направляючий профіль, тому його слід зміцнити якнайкраще. Якщо перегородка мало міцна, слід додатково передбачити посилення.
Після того як верхня напрямна закріплена, потрібно зібрати дверне полотно і закріпити на ньому кріпильну фурнітуру, каретки. Після цього можна вставляти двері на своє місце. Перевіряється точність установки профілю і відзначається розташування нижнього профілю, якщо він необхідний. Нижній профіль найчастіше монтується всередину стяжки або підлогового покриття врівень з підлогою. Завершальним етапом буде встановлення запірної фурнітури, ручки і, після перевірки працездатності двері, лиштви з маскирующими накладками, які приховують механізми розсувних дверей.