Як закріпити шафа до стіни. Як закріпити шафа на цегляній стіні.

Навісна шафа є практичним рішенням для невеликих приміщень, особливо кухонь і ванних кімнат. Підвішуючи шафа, необхідно враховувати той факт, що поступово предмет меблів стане важче за рахунок вмісту, тому монтажні роботи потрібно проводити особливо ретельно.
Вам знадобиться
 • - перфоратор;
 • - ударний дриль;
 • - молоток;
 • - свердло по бетону діаметром 6 мм;
 • - навісні петлі;
 • - шурупи розміром 4х40 мм;
 • - дюбелі розміром 6х35 мм;
 • - свердло по дереву 2,5 мм;
 • - монтажна рейка;
 • - анкери для гіпсокартону.
Інструкція
1
Прикрутите навісні петлі до шаф. Для цього навісну петлю прикладіть до верхнього кута задньої стінки таким чином, щоб отвір, призначений для шурупа, розташовувалося за верхнім краєм. Потім відзначте олівцем і просвердлите отвір, скориставшись свердлом по дереву в торці ДСП. Прикладіть петлі і закріпіть їх шурупами на корпусі шафи за допомогою шуруповерта або викрутки.
2
Від підлоги або стелі відміряйте відстань, на якій буде розташовуватися шафа, відзначте місця кріплень, перевірте правильність розмітки за допомогою рівня або підвісу.
3
Підключіть перфоратор або ударну дриль і просвердлите два намічених отвори в стіні свердлом по бетону. Свердлите не під прямим кутом до стіни, а нахиливши дриль зверху вниз під невеликим кутом.
4
За допомогою молотка забийте дюбелі в отвори. Вкрутіть шурупи в дюбелі не до кінця, і повісьте шафа до стіни. Перед тим як вішати шафа на стіну, вийміть з нього полки і зніміть дверцята.
5
Якщо не дуже габаритні шафи повинні висіти поруч, з'єднайте їх між собою перед тим, як навішувати на стіну. Це можна зробити, скориставшись шурупом, який буде стягувати сусідні стінки шаф.
6
Для того щоб закріпити шафа до стіни з гіпсокартону, скористайтеся спеціальними кріпленнями - анкерами гіпсокартонними. Вони складаються зі сталевої гільзи, привареної гайкою на її кінці і гвинта, який має метричну різьбу. У свою чергу, комір гільзи з двома шипами запобіжить прокручування при монтажі. Закрутіть гвинт до стіни за допомогою дрилі, і ребра гільзи при цьому складуться, забезпечуючи надійне з'єднання закріплюється елемента з гіпсокартонної стіною.
7
У випадку якщо необхідно повісити кілька підвісних шаф, використовуйте металеву монтажну планку. За допомогою її підвісів закріпіть меблі, скориставшись дрилем. Вони дозволять відрегулювати не тільки висоту, але і відстань від стіни, а навантаження розподілиться рівномірно по всій стіні.
Зверніть увагу
Ніколи не перевантажуйте навісні шафи, а також не вішайте їх над ліжками.
Навіть порожні навісні шафи не можна назвати легкими, а наповнені вмістом - посудом, книгами та ін. - Вони стають дуже важкими. Тому до їх кріпленню потрібно поставитися відповідально. Краще витратити кілька зайвих годин на надійне кріплення, ніж збирати потім розбитий посуд і зламані полиці.
Вам знадобиться
 • - електродриль;
 • - побідитові свердло;
 • - епоксидна смола;
 • - дюбеля, шурупи або цвяхи;
 • - лінійка;
 • - молоток;
 • - викрутка;
 • - схил.
Інструкція
1
Встановіть навісну шафу в те положення, в якому він повинен знаходитися, будучи закріпленим. Підставте під нього стіл, стільці, різні підкладки (книги, дошки та ін.). Вертикальність бічних стінок перевірте по схилу.
2
Намітьте маркером або кернером на стіні отвори для свердління - по отворах в кронштейнах шафи. Іноді останні мають форму кеглі. Намічати місця для свердління в цьому випадку необхідно по центру півкола верхній частині отворів. Якщо отвори мають форму горизонтального паза, отвори намічаються по його центру. Закінчивши розмітку, приберіть шафа від стіни.
3
Іноді кронштейни не виступають над верхньою стінкою шафи, що позбавляє можливості намічати по них отвори. У цьому випадку відзначте маркером на стіні два кути шафи - два Г-подібних контуру. Потім заміряйте відстань від кутів шафи (два розміри по осях Х і У) до отворів в кронштейнах і перенесіть ці розміри на стіну. Таким чином, у вас повинна вийти розмітка двох отворів на стіні. Обов'язково заміряйте відстань між цими відмітками і порівняйте його з відстанню між отворами на шафі. Якщо вони не співпадають, приведіть перший у відповідність з другим. Розмір між отворами має бути дотриманий обов'язково.
4
Підберіть кріпильні анкери, на які буде навішуватись шафу. В якості них можуть виступати покупні дюбелі, шурупи або цвяхи. Діаметр анкерів (шурупів, цвяхів) повинен бути на 1-1,5 мм менше, ніж ширина паза кронштейна. Довжина частини, яка буде поглиблена в стіну, повинна бути не менше 40 мм для кам'яної стіни і не менше 50-60 мм для дерев'яної. Перевірте, чи проходить капелюшок анкерів в отвір кронштейна. Якщо ні, обточити її напилком або на точильному верстаті.
5
Найпростіше повісити шафу на дерев'яну стіну. Цвяхи забивається в неї без будь-якої підготовки. Під шурупи засверливают отвори свердлом, діаметр якого на 1,5-2 мм менше, ніж діаметр шурупа. Отвори під дюбелі свердляться по діаметру пластмасової пробки.
6
Найчастіше доводиться вішати шафа на кам'яну стіну. У цьому випадку просвердлите в ній отвори електродрилем з победітовим свердлом на глибину не менше 40 мм діаметром, рівним діаметру пластмасової пробки - при використанні дюбелів. Якщо ви використовуєте як анкера цвях або шуруп, діаметр отвору повинен бути на 2-3 мм більше їх діаметра. Зазвичай свердлити отвори діаметром 10 мм.
7
Після свердління продміть отвори грушею або насосом - щоб очистити їх від пилу і крихти. При використанні покупних дюбелів, забийте в отвори пробки і загорніть в них металевий стрижень - шуруп або гвинт. При використанні цвяхів або шурупів застосуєте клейовий (хімічний) спосіб закладення - за допомогою епоксидної смоли.
8
Змішайте епоксидну смолу з затверджувачем у співвідношенні, зазначеному в інструкції, і заповніть нею отвори на 2/3. Обертовим рухом і легким постукуванням вставте в отвори анкери на необхідну глибину. Замажте місце входу анкера в стіну смолою і заберіть її патьоки зі стіни. Перед тим як вішати шафа, дайте час смолі затвердіти - приблизно одну добу.
Корисна порада
Не можна виключити того, що шафа, повішений на стіну, буде мати невеликий перекіс. Щоб позбутися його, підкладіть між анкером і одним з кронштейнів смужку сталі, обернувши її навколо вушка кронштейна. Або підробити отвір в іншому кронштейні напильником, якщо товщина перемички дозволяє зробити це.