Як позбутися від занози.

Влітку частою проблемою для всіх, хто любить активний відпочинок на природі чи на дачі, стає заноза. Впиваючись в долоню або підошву ноги, вона заподіює досить сильне незручність, іноді навіть біль. Якщо ж не звертати на неї уваги і залишити під шкірою, вона може піти ще глибше і викликати запалення.
Вам знадобиться
  • - заноза;
  • - голка;
  • - пінцет;
  • - дезінфікуючі матеріали: спирт або горілка;
  • - кошти для розм'якшення шкіри (сіль, сода, алое, гас, бананова шкірка, дьоготь, смола, хлібний м'якуш).
Інструкція
1
Спробуйте витягнути скалку найпростішим способом: за допомогою голки і пінцета. Для цього продезінфікуйте ранку і інструменти спиртом або горілкою, голку і пінцет прокалите над вогнем або прокип'ятіть. Підчепите скалку голкою так, щоб показався кінчик, пінцетом схопите його і акуратно витягніть скалку з ранки. Потім знову продезінфікуйте ранку. Якщо не виходить відразу дістати кінчик голкою - НЕ колупайте ранку, при цьому ви лише занесете інфекцію. Спробуйте інші способи.
2
Якщо перший спосіб не приніс результату, занурте руку або ногу в ванночку з солоною водою (замість солі можете покласти соду або мило). Через деякий час шкіра розм'якшиться, заноза висунеться, тоді і спробуйте дістати скалку пінцетом. Після видалення занози обов'язково продезінфікуйте ранку.
3
Скористайтеся наступними народними методами вилучення занози: прикладіть до шкіри пов'язку з сумішшю води і соди, алое, ватку, змочену гасом, смолу або дьоготь, бананову шкірку або хлібний м'якуш. Особливо швидко діє дьоготь і гас, вже через кілька годин ви побачите, що скалка висунулася: підчепите її пінцетом і дістаньте.
4
Ні в якому разі не колупайте місце, де сидить скалка, і не робіть надріз. Чи не змащуйте шкіру кремами і мазями - вони лише ускладнять доступ кисню, що може привести до запалення. Краще змастіть це місце зеленкою, йодом або перекисом водню.
5
Заноза, особливо якщо вона сидить в районі ока або статевих органів, обов'язково повинна бути витягнута, тому, якщо самостійно дістати її не вдалося, зверніться до лікаря. Не сподівайтеся на те, що заноза вийде сама (хоча це не виключено), оскільки ви ризикуєте заробити запалення і нагноєння в цьому місці.
Зверніть увагу
Якщо ви витягли скалку, але на цьому місці з'явилася припухлість і почервоніння, а також хворобливі відчуття - швидше за все, ви занесли в ранку інфекцію. В цьому випадку також зверніться до лікаря.