Як виготовити двері.

Дерево - екологічно чистий матеріал, нешкідливий для людини і навколишнього середовища. Двері, виготовлені з деревини, вимагають періодичного ремонту, так як є частиною деревного масиву. Дверні елементи можуть легко реставруватися і замінюватися.
Інструкція
1
Виготовлення дверей - процес досить складний, тим більше в домашніх умовах, табурет не тільки знань і майстерності, а й спеціального інструменту. В першу чергу необхідно визначитися з призначенням майбутньої двері, а саме - де вона буде встановлена. Розглянемо, для початку, процес виготовлення вхідних двері.Пріступая до виготовлення необхідно врахувати, що вхідні двері призначена для захисту вашого житла від холоду, шуму, пилу і не прошені гостей.
2
Для виготовлення дверей нам знадобиться дошка шириною 11 см і товщиною 5 см. Двері буде стандартних розмірів, тобто, під коробку 200 на 90 см. Розміри самих дверей відповідно зменшаться і будуть рівні 195 на 85 см.Еслі ви вирішили залишити стару коробку, то обов'язково виміряйте її діагоналі, і якщо вони різні, то двері слід робити виходячи з розмірів більшої діагоналі, а потім підігнати двері за місцем.
3
Двері зробимо з трьома дерев'яними вставками, односторонні, тобто із зовнішнього боку, двері буде оббита фанерою або ДВП. У наслідку двері з зовні, можна буде утепліть.Разрезаем дошку під розмір. Дві поздовжні дошки, довжиною 195 см і чотири поперечні, розміром 68 см. На поперечних дисках, з кожного боку, робимо шип довжиною 5 см. В поздовжніх елементах, відповідно паз під шип. Поперечні дошки розташовуємо між поздовжніми так, щоб розмір дерев'яних вставок був однаковим.
4
Тепер робимо пробну збірку всіх деталей конструкції. Шипи в паз повинні входити з невеликим зусиллям. Між сполуками не повинно бути щілин, площину поздовжніх дощок, повинна збігатися з площиною поперечних. Якщо все підходить, садимо всі елементи каркаса на клей. Для більшої міцності зміцнимо двері шкантами. На поздовжніх дошках з торця, свердлимо отвори на рівні поперечних шипів і вбиваємо в них шканти. Потім за допомогою рубанка або шліфувальної машини згладжуємо всі нерівності, якщо такі імеются.Теперь беремо фрезер з віконної фрезою і вибираємо паз під полотно вставки, на половину товщини дошки. Кути при цьому вийдуть закруглені, вирівнюємо їх за допомогою стамески.
5
Виготовимо вставки. Вони робляться з цілісного шматка деревини, товщиною 5 см. Випилюємо їх так, щоб вони входили в зроблені пази двері. Потім на вставці по периметру вибираємо паз на половину товщини. Для додання вставкам оригінальності, з цього ж боку знімаємо фільонку. Для цього буде потрібно верстат. Потім шліфуємо лицьові сторони вставок і ставимо їх на місце, в каркас дверей. Вставки повинні лягати в пази, урівень з каркасом двері, в іншому випадку, ДВП рівно не ляже. Кріпимо вставки, соморези, під кутом до площини, із зовнішнього боку дверей. І в завершенні процесу, прибиваємо ДВП.
При наявності необхідного інструменту і невеликого досвіду, зробити двері своїми руками не виявиться непосильним завданням. Якість готового виробу буде залежати не стільки від вашого досвіду, скільки від акуратності і уважності.
Вам знадобиться
  • ДВП
  • Чи не стругані дошки 2,5 см на 15см
  • Самонарізи
  • Меблевий клей
  • Пила
  • Рубанок
  • Шліфувальна шкурка
Інструкція
1
Визначаємо розмір двері. Він буде залежати від внутрішніх габаритів дверної коробки. Виходячи з цих розмірів, відпиляйте від аркуша ДВП дві однакові заготовки, дотримуючись прямолінійність кутів. При виборі ДВП для двері перевагу віддавайте щільному, без глибоких подряпин та інших пошкоджень. Так ви скоротите свої витрати по обробці дверей і час на обробку її деталей.
2
Тепер візьміть НЕ стругану дошку 2,5 см в товщину і 15 см в ширину і відпиляйте про неї два відрізки рівних висоті двері і три - ширині. Відшліфуйте дошки грубозернистої шкіркою.
3
Покладіть одну із заготовок ДСП на рівну поверхню (це може бути підлога). На неї зверху по краях покладіть два довгих відрізка. Три коротких покладіть поверх них, при чому, дві короткі дошки розмістіть по краях, щоб у вас вийшов прямокутник. А третю дошку розташуйте на 5 сантиметрів нижче передбачуваного замку і ручки. При укладанні дощок також виконуйте всі прямі кути.
4
Розмітьте всі дошки в місцях їх перетину. Робиться це для намітки запила з'єднувальних шипів. Зазвичай вони робляться товщиною у пів-дошки.
5
Зніміть дошки і зробіть пропили з таким розрахунком, щоб при укладанні дощок один на одного не залишилося виступів. Тільки не перестарайтеся - краще не допив, ніж перепиляти. Укладіть все дошки назад на ДСП і з'єднайте їх. Упевніться, що в місцях з'єднання дощок немає виступів.
6
Промажьте дошки меблевим клеєм. Це може бути столярний кістковий клей, казеїновий, або ПВА. Довгі дошки промажьте по стороні дотику з ДСП. Також промажьте місця зіткнення з шипами на всіх дошках. Укладіть їх назад і прикріпіть саморізами. Кожне з'єднання в чотирьох точках. Капелюшки саморізів не повинні виступати над поверхнею.
7
Тепер всю раму промажьте клеєм і покладіть зверху другу заготовку з ДСП. Залишилося тільки покласти її під прес і чекати повного висихання. Після висихання, а займе це пару днів, ваші двері буде готова.