Як посадити виноградник.

Виноград - корисна, смачна, сонячна ягода. Садять лозу в основному в південній місцевості, проте можливість виростити виноград є і у жителів північних широт. Щоб посадити виноградник потрібно правильно підібрати сорти і підготувати місце.
Інструкція
1
Оберіть сорти винограду. Придбайте саджанці з урахуванням не тільки їх врожайності, а й погодних умов, в яких буде рости виноград, а також властивостей грунту. Доцільно вирощувати столові сорти винограду. Рослини різних сортів варто висаджувати на різні ряди, щоб було зручніше доглядати.
2
Підготуйте місце для посадки. Найкраще виноград росте на добре закритих від вітру сонячних схилах з південної або південно-західного боку. Зверніть увагу на те, щоб поруч не було затінюють виноградник дерев, а грунтова вода до поверхні була не ближче 2,5 метрів. Також врахуйте, що виноград не любить сусідства з деякими рослинами - капустою, томатами, баклажанами, петрушкою, картоплею, перцем, соняшником.
3
Перекопайте місце під виноградник на глибину близько 70 см і намітьте місця посадки. На пагорбах ряди розташовують поперек схилу, на рівному місці - з півночі на південь. Відстань між рядами потрібно витримати 2-2,5 метра, між рослинами - близько 1,5.
4
Підготуйте посадочні ями. Садять виноград ранньою весною, поки нирки ще не набрякли, або восени. Другий варіант зручніше, тому ґрунт під виноградник потрібно ретельно підготувати. Почніть робити це в липні. Під кожен кущ викопайте яму довжиною і шириною близько 1 м, глибиною - 70-80 см. Родючий шар відкладіть в сторону, нижній - краще прибрати, тому він не містить поживних речовин.
5
Засипте в яму шарами відро піску, 2 відра перегною, відкладений родючий шар грунту, совок золи. Перемішайте вміст ями. Якщо буде потрібно, досипьте інгредієнти так, щоб яма була заповнена. На всю яму потрібно також 30-40 грам аміачної селітри і 150-200 грам суперфосфату одинарного. Гарненько полийте яму водою кілька разів. Коли земля осяде, її потрібно досипати. Садіть виноград не раніше ніж через 2 тижні після підготовки ями.
6
Висаджуйте саджанці, які попередньо постояли у воді 1-2 дні. Перед самою посадкою занурте їх в суміш з коров'ячого гною і глини, розведених водою до густої консистенції. При посадці, акуратно розправте коріння саджанця по поверхні грунту, засипте землею, щільно утрамбуйте і полийте відром води. Після вбирання води, засипте саджанець землею до 3-4 верхнього вічка втечі.
7
Протягом вегетаційного періоду землю під виноградом необхідно обережно рихлити, а сама рослина додатково підгортати. На зиму молоді рослини потрібно вкривати гілками ялини або сосни.
8
На другий рік за допомогою обрізки і підв'язки надайте виноградним лозам форму невисокого куща. Частина однорічних пагонів рекомендується видаляти, щоб ягоди на залишилися були великими і солодкими. Обрізайте виноград дуже акуратно, намагаючись не завдавати рослині сильних порізів.