Як приручити хом'ячка.

Хом'ячок по природі - милий і добродушний звір. Проте спочатку він боязкий і може проявляти якусь частку агресії. Для того щоб він змінив гнів на милість, необхідно поступово входити до нього в довіру.
Інструкція
1
Розташуйте клітку хом'ячка поблизу, накрийте щільною тканиною і постійно розмовляйте зі звіром тихим, спокійним голосом. Темнота завадить йому орієнтуватися в просторі, покладаючись на зір, тому він стане уважно прислухатися до навколишнього середовища і принюхуватися. Будучи позбавленим звичних стимуляторів і подразників, звірятко стане активно реагувати на те, що йому єдино доступно - ваш голос.
2
Коли зрозумієте, що хом'ячок звик до голосу і довіряє йому, спробуйте пригостити його яким-небудь ласощами (шматочком яблука, груші, горіхом і т. Д.) Хом'ячку необхідний будиночок, в якому він може сховатися, якщо злякається. Можете самостійно змайструвати житло з картонної коробки або з квіткового горщика. Для звірка головне - наявність прихованого від сторонніх очей замкнутого простору. В іншому випадку, він може загинути від стресу.
3
Через пару днів замініть щільну тканину на легку, напівпрозору, проникну світло. Наступні кілька днів продовжуйте говорити з вихованцем. На цей раз він буде бачити обриси руки, що протягає ласощі.
4
Днів через п'ять зніміть з клітки тканину. Нехай звірок бачить вас при денному світлі. Якщо раптом він злякається і сховається, покиньте кімнату на деякий час, щоб дати йому можливість освоїтися. Потім знову з'явитеся в поле його зору.
5
Надайте гризунові можливість вивчити освітлене житло. На це може піти від одного до чотирьох днів. Як тільки зрозумієте, що він трохи освоївся, відкрийте клітку і спробуйте взяти його. Для цього покладіть руку на дно клітки долонею вгору, не робіть різких рухів. Зрозуміло, гризун не почне відразу забиратися на руку. Деякий час він буде цуратися, а якщо перелякається, може навіть вкусити. Але така агресивна поведінка зустрічається рідко. Для більшої ефективності можете покласти на руку якусь вкусняшку - родзинки, курагу, яблуко або горішок. Спочатку звір буде звикати до безпосередній близькості руки. Зметикувавши, що можна поживитися, обов'язково скористається шансом. Перші кілька разів хом'ячок буде різко вихоплювати ласощі і тікати в укриття. З часом зрозуміє, що небезпеки немає і навчиться вам довіряти. Через пару тижнів звірок стане самостійно із задоволенням забиратися на долоню.
6
Вперше взявши хом'ячка на руки, не піднімайте його занадто високо над рівнем підлоги. В іншому випадку звір може злякатися і почне відчайдушно вириватися. Падіння з висоти часто призводить до серйозних травм.
Корисна порада
Пестячи вихованця, не торкайтеся до голови і вушках, тому більшості гризунів це не доводиться до вподоби. Ніколи не турбуйте сплячого хом'ячка. Беріть звірка так, щоб він бачив руку і не лякався раптового наближення. Грайте з гризуном завжди в один і той же час - це допоможе йому швидше адаптуватися. Не варто фізично карати хом'ячка за ту чи іншу помилку - це перешкодить вам приручити звіра.