Як обставити маленьку кімнату.

Маленьке простір - відмінний привід для дизайнерських експериментів, адже за допомогою нескладних секретів навіть саму мініатюрну кімнату можна зробити затишною і функціональною.
Інструкція
1
Маленьке простір можна візуально збільшити за допомогою кольору. Тому при виборі фарби або шпалер для стін слід віддати перевагу світлим тонам. Якщо ви хочете обклеїти кімнату шпалерами з орнаментом, то дизайнери радять купувати шпалери з дрібним малюнком - він значно збільшує простір.
2
На вікна рекомендується повісити легкі світлі штори і газову тюль. Слід уникати темних тонів і щільних тканин - вони відчутно обтяжують простір.
3
У маленькій кімнаті важливо максимально використовувати навколишній простір. Для цього чудово підходять антресолі, ніші і архітектурні виступи.
4
Важлива складова маленької кімнати - це меблі. Особливу увагу слід приділити її компактності. Сьогодні у продажу можна знайти дивани-книжки, столи-тумби, які мають компактні розміри, але мають безліч функцій. Також в маленьку кімнату відмінно підійдуть кутові шафи, а також навісні полки, які економлять простір, при цьому вміщуючи в себе безліч речей. При виборі меблів слід віддавати перевагу світлим тонам. Також для відчуття легкості простору можна використовувати меблі з ударостійкого скла або прозорого пластика.
5
Збільшення простору можна також домогтися за рахунок використання дзеркал. Приміром, дзеркальні двері шафи зорово збільшують простір кімнати практично в два рази.
6
Функціонально використовувати маленький простір допоможе і ділення кімнати на зони. Для цього дизайнери радять використовувати різноманітні комбінації кольорів, а також поділ простору на частини за допомогою ширм і фіранок. При діленні на зони важливо використовувати і різні джерела світла, які створять ілюзію різноплановості і глибини.
Корисна порада
Золоте правило: кожній речі своє місце. У маленькій кімнаті слід уникати безладу, так як він буде більш помітний, ніж в кімнатах більшого розміру.