Як продовжити життя акумулятору телефону.

В стільникових телефонах використовуються, як правило, літієво-іонні акумулятори. Ідентифікувати саме цей тип пристрою дозволяє позначка Li-ion на корпусі. При експлуатації такого акумулятора слід дотримуватися деяких правил, які допоможуть йому прослужити довше, а вам - заощадити.
Інструкція
1
Починайте експлуатувати пристрій відразу після покупки: літієво-іонні акумулятори продаються частково зарядженими.
2
Намагайтеся частіше заряджати акумулятор. В середньому пристрій розрахований на 350-450 зарядочних циклів. Проте термін служби збільшиться, якщо ви будете підключати акумулятор до джерела живлення, не чекаючи, коли батарея повністю «сяде». Зверніть особливу увагу на те, що часта розрядка до нульового порогу не рекомендується.
3
Один раз в декілька місяців дозвольте акумулятору повністю розрядитися. Це необхідно для правильного функціонування мікросхеми, контролюючої стан пристрою.
4
У тому випадку якщо акумулятор, живиться від мережі, не встиг повністю зарядитися, а вам знадобилося з якої-небудь причини його відключити, робіть це без побоювання зіпсувати акумулятор. Залишення пристрої приєднаним до джерела живлення після того, як воно повністю зарядити, також не позначиться негативно на його роботі.
5
Не купуйте акумулятор про запас. Ємність неиспользуемого акумулятора за час зберігання може скоротитися.
6
Якщо виникає необхідність в тому, щоб «законсервувати» акумулятор на деякий час, зберігайте його частково зарядженим. Розряджений акумулятор після тривалого зберігання може не включитися. На час «простою» акумулятор помістіть в холодильник, так він краще збереже свої властивості. Це пояснюється тим, що заряд акумулятора витрачається інтенсивніше при високій температурі навколишнього середовища, ніж при низькій, навіть при відключеному харчуванні пристрою.
7
Ніколи не заряджайте акумулятор при температурі повітря нижче нуля. Після декількох циклів такої зарядки пристрій, швидше за все, стане непридатним. Також остерігайтеся перегрівання акумулятора, не тримайте його в безпосередній близькості до джерел тепла. Оптимальна температура для літієво-іонного акумулятора - 19-35 градусів Цельсія.
Зверніть увагу
Не економте, набуваючи акумулятор. Китайська продукція значно програє в якості акумуляторам відомих фірм-виробників. До того ж висока вірогідність того, що дешевий акумулятор вибухне, безнадійно зіпсувавши ваш телефон.
Корисна порада
«Тривалість життя» акумулятора становить 2-3 роки. Не намагайтеся «воскресити» пристрій після того, як термін його служби підійшов до кінця, це марно.