Як вивести масну пляму з шпалер.

З проблемою жирних плям на шпалерах стикалися багато. І не завжди дану проблему можна вирішити швидко, все залежить і від виду забруднення і від різновиду матеріалу. Народні поради дуже часто приходять на допомогу в таких ситуаціях. Вони прості і, як правило, ефективні.
Інструкція
1
З плямами від жиру на вінілових шпалерах боротися найпростіше. Їх текстура не дозволить забрудненню глибоко вбратися і, в більшості випадків, його досить просто протерти вологою ганчірочкою. Пам'ятайте: пляма необхідно обробляти від країв до центру, щоб не залишати зайвих розлучень від води. Якщо пляма на вінілових шпалерах більш глибоке, замініть ганчірочку жорсткою щіткою.
2
Видалити жирні плями з шпалер будь текстури можна за допомогою шматка хліба. Для цього зі звичайного білого хліба скачайте невеликий кульку, діаметром 5-7 см. Акуратно припечатав його до плями і витирайте їм забруднення, рухаючись зверху вниз. У міру необхідності шматочки вже ввібрав жир хліба відщипувати. Процедуру повторюйте до повного очищення поверхні.
3
Тепловий спосіб усунення жирного плями з шпалер. Для нього вам знадобиться: туалетний папір, праска. Праска трохи підігрійте. Невеликий шматок туалетного паперу відірвіть і прикладіть до ділянки забруднення. Пропрасуйте папір кілька разів праскою. Тепер на ній ви можете спостерігати сліди від жиру. Процедуру повторюйте до тих пір, поки весь жир з шпалер не вбере в себе папір. Пам'ятайте: якщо праска розігріти занадто сильно, шпалери можуть почати відходити, так як клей, на якому вони тримаються, втратить свої функції.
4
Важко виведені плями з шпалер можна усунути за допомогою бензину. Для цього вам потрібно: 1 столова ложка зубного порошку (крохмалю),? чайної ложки бензину. Змішайте дані інгредієнти і нанесіть на забруднену ділянку. Залиште суміш на 2-3 години, поки бензин не випаруватися повністю. Після цього жорсткої щіточкою очистіть пляма, рухаючись від краю до центру. Якщо цей спосіб не допоміг, спробуйте обробити забруднену ділянку ватним тампоном, змоченим в бензині. Такий метод застосовують в крайній ситуації, оскільки нерідко після такої процедури шпалери втрачають свою яскравість і колір.