Як обмежити завантаження процесора.

При роботі на комп'ютері користувачі нерідко стикаються з ситуацією надмірної завантаження процесора. Зображення на екрані перемальовується вкрай повільно, програми працюють дуже неквапливо. Щоб робота знову стала комфортною, необхідно відшукати і усунути причини зайвої завантаження процесора.
Інструкція
1
Підвищена завантаження процесора може бути викликана різними причинами, починаючи від автозавантаження непотрібних програм і закінчуючи помилками в роботі операційної системи. Для виявлення причини некоректної роботи комп'ютера відкрийте Диспетчер завдань (Ctrl + Alt + Del), подивіться загальну завантаження процесора і його завантаження конкретними процесами.
2
Найчастіше надмірну завантаження викликає якийсь один процес. Визначте, якою програмою він належить, і в тому випадку, якщо процес не є потрібним, закрийте його. Зупинити критично важливі процеси не дасть сама операційна система, тому не бійтеся нічого зіпсувати. У самому крайньому випадку, вам просто доведеться перезавантажити комп'ютер.
3
Якщо ви не можете за назвою процесу зрозуміти, якою програмою або сервісу він належить, скористайтеся програмами AnVir Task Manager або Everest (Aida64). Відкрийте в одній з цих програм список процесів, знайдіть той, що завантажує процесор і подивіться шлях до виконуваного файлу. Визначивши, що це за програма, ви вже зможете вирішити, що з нею робити - залишити, замінити або видалити.
4
Підвищена завантаження процесора може бути викликана великим числом завантажуються при старті комп'ютера програм. Багато встановлювані програми прагнуть прописати себе в автозавантаження без дозволу користувача, тому регулярно перевіряйте список автозавантаження і видаляйте невикористовувані програми. Для видалення скористайтеся програмою Everest: запустіть її, відкрийте розділ «Автозавантаження» і видаліть непотрібні програми.
5
Для видалення програм з автозавантаження ви можете скористатися стандартною утилітою msconfig. В Windows XP відкрийте: «Пуск - Виконати», введіть команду msconfig і натисніть "ОК". В Windows 7 відкрийте: «Пуск» і введіть команду msconfig в рядок пошуку. У вікні, виберіть вкладку «Автозавантаження» і зніміть галочки з непотрібних програм, збережіть зміни.
6
Для того, щоб прискорити роботу операційної системи, вимкніть непотрібні служби: «Пуск - Панель управління - Адміністрування - Служби". Інформацію про те, які саме служби можна відключити у вашій версії ОС, знайдіть в інтернеті.
7
Однією з найбільш неприємних причин надмірної завантаження процесора є помилка операційної системи. В цьому випадку в Диспетчері завдань основна загрузка процесора доводиться на рядок System. Таке інколи відбувається з неліцензійними версіями ОС і їх «доробленими» збірками. Після старту така система може працювати нормально, але в якийсь момент завантаження процесора підскакує до 100% і вже не зменшується. Кращий варіант в цьому випадку - замінити дефектну OС її справної версією.
8
Іноді високе завантаження процесора дає антивірусна програма. Якщо це відбувається тимчасово, з піковою завантаженням до 80-90%, то все в порядку. Але якщо антивірус постійно і надмірно завантажує систему, замініть його іншим.