Як охолоджувати системний блок.

Якісна система охолодження - дуже важливий елемент персонального комп'ютера. Перегрів деяких пристроїв може привести не тільки до уповільнення роботи ПК, але до їх безповоротної псування.
Інструкція
1
Вимкніть комп'ютер і від'єднайте кабель живлення від системного блоку. Відкрийте корпус блоку, знявши потрібні стінки. Ретельно пропилесосьте все устаткування, встановлене всередині корпусу. Приділіть увагу вентиляторів охолодження. Почистіть кожен кулер ватяними дисками, змоченими в слабкому розчині спирту.
2
Перевірте кожен вентилятор. Переконайтеся в тому, що лопаті обертаються вільно і не хитаються на осі. Якщо ви виявили кулер, який працює нестабільно - розберіть і змастіть його.
3
Переконайтеся, що всередину системного блоку проникає достатня кількість повітря. Подивіться, чи не запилилися Чи вентиляційні отвори. Почистіть їх.
4
Якщо певні пристрої все ще занадто сильно нагріваються, то замінить вентилятори, встановлені на них. Використовуйте більш потужні аналоги, що володіють більшою швидкістю обертання лопатей. Обов'язково почистите радіатори охолодження центрального процесора і відеоадаптера.
5
Встановіть додатковий кулер, прикріпивши його до корпуса системного блоку. Для забезпечення найкращої конвекції повітря встановіть два однакових вентилятора на задню стінку блоку. Закріпіть їх таким чином, щоб вони нагнітали повітря в різних напрямках. Це забезпечить швидку заміну нагрівшись всередині корпусу повітря.
6
Не встановлюйте системний блок комп'ютера поблизу опалювальних елементів. Переконайтеся в тому, що всі вентиляційні отвори відкриті і не примикають до стін. Як крайній захід використовуйте додаткові кулери, встановлені на кришки системного блоку. Для цього доведеться вирізати отвори в стінках корпусу.
7
Якщо стандартні вентилятори не справляються, то подумайте про придбання та встановлення водяного охолодження. Практика показує, що така система більш ефективна. Одночасно з цим вона дозволяє знизити рівень шуму.