Як поліпшити стан вовни собаки.

Здорова собака має красиву густу гладеньку шерсть. Але власники нерідко скаржаться, що окрас вихованця втратив блиск, в деяких місцях спостерігається облисіння, а волоски стали тьмяними. Причини погіршення стану шерсті можуть бути різними: неправильне харчування, поганий догляд, несприятлива екологічна обстановка та інші. Зовнішній вигляд таких порід, як пудель, шнауцер, скайтер'єр або чау-чау, при цьому стає особливо неестетичний, тому потрібно своєчасно вжити заходів.
Вам знадобиться
  • - шампуні для собак;
  • - гребінця-гребені з тупими зубцями;
  • - щетинні щітки;
  • - пуходеркой;
  • - вітамінні комплекси;
  • - збалансовані корми для собак.
Інструкція
1
Визначте причину поганого стану шерсті собаки. Найпоширенішими є: часте миття хлорованою водою з використанням реактивних шампунів, неправильне розчісування, рідкісні прогулянки, незбалансоване харчування, утримання собаки в умовах підвищеної температури, інфекційні захворювання.
2
Забезпечте правильний догляд за шерстю домашньої тварини. Мийте його тільки при необхідності, використовуйте для цього хороші шампуні для собак і спеціальні засоби для певних порід. Ніколи не користуйтеся шампунями для людей, так як їх кислотність не підходить шкірі собаки.
3
жесткошерстного собак розчісуйте щетинною щіткою кожен день. Для довгошерстих вихованців слід використовувати спеціальні гребінці, що мають вигляд гребенів з рідкісними і тупими зубцями. М'яку шерсть обробляйте пуходеркой раз в два місяці, при линьки - частіше. Маленькі собаки мають ніжну шерсть, яку необхідно не тільки часто розчісувати, а й захищати від поганої погоди непромокальними комбінезонами. Регулярно стрижіть собаку або робіть тримминг. Доглядайте за бородою і вусами вихованця - після годування витирайте їх ганчіркою і розчісуйте. Гладкошерсті породи не вимагають такого ретельного догляду, але їх шерсть потрібно регулярно чистити жорсткою щіткою.
4
Змініть харчування собаки. Якщо шерсть стала тьмяною, а шкіра жирної, додайте в раціон вітамін А. Якщо порушилася пігментація, це говорить про нестачу міді або жиру. Почервоніння і лущення шкіри, випадіння волосся свідчать про брак вітамінів В2 і В3. Поганий ріст вовни може бути викликаний недостатньою кількістю білка. Перебір вітамінів теж може бути шкідливим для вихованця, наприклад, при перенасичення кальцієм шерсть стає гірше.
5
Введіть у раціон собаки ненасичені жирні кислоти у вигляді різних масел. Наприклад, давайте тварині по дві ложки оливкової або лляної олії. Щоб заповнити нестачу вітамінів, годуєте вихованця свіжої печінкою і нирками, яйцями, давайте йому вітамінізований риб'ячий жир. Додавайте в їжу вітамінні препарати: МІКРОВІТ, тривитамин, ретинол. Чи не складайте меню собаки із залишків з вашого столу. Кращим рішенням буде годування спеціальними кормами преміум-класу - вони містять всі необхідні речовини і вітаміни для собак.
6
Відведіть тварину до ветеринара, щоб перевірити наявність інфекційних захворювань. Такі хвороби можуть стати причиною погіршення стану шерсті. Здайте аналізи сечі і крові собаки, перевірте наявність бліх або глистів. Регулярно приймайте профілактичні заходи проти паразитів, використовуючи спеціальні засоби з весни по осінь.
Корисна порада
Не розчісуйте суху шерсть собаки - це може її пошкодити.