Як вибрати породу собаки.

Сьогодні існує більше п'ятисот різних порід собак. Людина може вибрати вихованця за своїм смаком і можливостям, потрібно тільки сформулювати вимоги і відповідно до них підібрати породу. Необхідно врахувати всі деталі: спосіб життя, фізичні та фінансові можливості, наявність дітей та багато інших.
Інструкція
1
Вибирайте породу собаки в залежності від способу життя. Врахуйте, що домашня тварина вимагає багато часу на догляд, виховання та утримання. Собаку потрібно регулярно вигулювати, годувати, розважати. Якщо ви ведете активний спосіб життя, багато рухаєтеся, вибирайте для себе такого ж рухомого супутника для прогулянок, подорожей і пробіжок. Домосідам рекомендується заводити бассетхаундов або інших ледачих любителів поспати.
2
Врахуйте розмір квартири або будинку. Якщо ви живете в невеликій квартирі в п'ятиповерхівці, то краще вибирати невеликих і середніх собак: таксу, пуделя, фокстер'єра, йорка. Власники будинків і просторих квартир можуть дозволити собі завести ретривера, сенбернара, німецьку вівчарку. Пам'ятайте, що це питання не тільки вашої зручності, але і комфорту для собаки - великим породам буде тісно на невеликій площі, їм потрібен простір для повноцінного життя.
3
Подумайте про те, навіщо вам потрібна собака. Завзятим мисливцям підійдуть мисливські породи, для охорони будинку краще вибирати великих, сильних собак, той-тер'єр для цієї мети не підійде. Якщо ви хочете мати милого супутника для тусовок та вечірок, ідеальний варіант - чихуахуа.
4
Врахуйте свої фінансові можливості. Оцініть, у скільки обійдеться утримання собаки. Так, великим породам потрібно отримувати півтора кілограма якісного корму в день. Крім того, гроші необхідні для походів до ветеринара, для покупки потрібних речей, повідка, ошийника. Враховуйте, що довгошерсті собаки вимагають особливого догляду за шерстю, який теж коштує недешево.
5
Якість вовни - окреме питання при виборі породи. Якщо ви готові займатися з шерстю собаки, прибирати квартиру від волосяних грудок, регулярно стригти і розчісувати вихованця, то сміливо заводите пуделя, шнауцера або тер'єра. Щоб не витрачати час і гроші на перукарські послуги для собаки, вибирайте Гладкошерсті породу. Колір теж часто має значення, наприклад, білих собак доводиться часто мити.
6
Врахуйте переваги кожного члена родини. Якщо в будинку є дитина, то він напевно буде радий появі домашньої тварини. Майже всі породи добре ставляться до дітей, тому краще вибирати вихованця за темпераментом - не як агресивний, спокійного і доброго. Самотнім літнім людям рекомендується заводити мирних і вірних друзів - тер'єра, таксу, болонку або чихуахуа. Подумайте також про фізичні можливості членів сім'ї та господаря. Сильному чоловікові буде легко втримати велику тварину, але якщо з собакою гулятиме дитина або літня жінка, краще вибирати середні або маленькі породи.