Як встановити кондиціонер самостійно. Як самому встановити кондиціонер.

Сучасна побутова електротехніка в більшості випадків розрахована на самостійну установку. Власнику досить поставити в потрібне йому місце прилад, увіткнути вилку в розетку і почати користуватися. Але є апаратура, при установці якої потрібно вибрати строго певне місце, а також провести деякі додаткові монтажні роботи. До такої категорії відносяться кондиціонери. Зазвичай їх установку виконують фахівці. Але якщо ви маєте елементарні навички в проведенні будівельних та електромонтажних робіт, а також доступ до інструмента, то самостійна установка вам по плечу.
Вам знадобиться
  • Кондиционер, кабель, інструменти.
Інструкція
1
Процесу установки передує підготовка. Вона полягає в ретельному вивченні документації на кондиціонер, підборі необхідного інструменту та пристосувань, робочих матеріалів. Дуже часто не обійтися без помощніка.Для початку вибирають місце установки. При цьому необхідно забезпечити оптимальне розміщення внутрішнього і зовнішнього блоків. Вони повинні знаходитися якомога ближче один до одного, причому внутрішній блок повинен розміщуватися так, щоб у приміщенні забезпечувалася оптимальна циркуляція повітря, і робота вентилятора не заважала знаходяться всередині людям.Место розміщення зовнішнього блоку повинно забезпечувати його гарне охолодження і забезпечувати захист від зовнішніх пошкоджень. Ні в якому разі не можна ставити блок на землю.Также потрібно передбачити заземлення пристрою і подачу електроживлення через окрему лінію.
2
Після того, як місця блоків визначені, готують трубопроводи. Трубки не повинні мати зварних з'єднань, тобто бути цілісними. Для їх обрізки до потрібного розміру обов'язково використовують труборіз, щоб на краях не було задирок. А згинають трубопроводи за допомогою трубогиба. Необхідність застосування цих пристосувань виключає виникнення тріщин.
3
В стіні просвердлюють отвори, в які вставляють готові трубопроводи.Внутренній і зовнішній блоки закріплюють на стіні і з'єднують трубопроводами відповідно до схеми. Дренажну трубу потрібно встановити так, щоб витікаючий конденсат не створював незручності окружающім.Далее виробляють підключення заземлення та силового кабелю згідно інструкції з монтажу кондиціонера.