Як знайти внутрішній опір.

Внутрішнім опором володіє джерело струму. Воно з'являється внаслідок того, що існують сили, які протидіють стороннім силам, що повертає заряди на полюс джерела всупереч кулоновским силам. За своєю природою вони нагадують сили тертя. Розрахувати внутрішній опір можна скориставшись законом Ома для повного кола.
Вам знадобиться
  • - джерело струму;
  • - тестер;
  • - споживач.
Інструкція
1
Дізнайтеся електрорушійну силу джерела струму (ЕРС). Зазвичай вона вказується на самому джерелі або документації до нього. Якщо цього немає, виміряйте її самостійно. Для цього візьміть тестер, перемкніть на вимір напруги. Обов'язково переконайтеся в тому, що він має високий опір. Прісоедінімте тестер до затискачів джерела струму. Він покаже значення максимально наближене до ЕРС, оскільки струм, що протікає через нього, буде мізерно малий.
2
Після цього приєднайте до джерела струму адекватний споживач, який розрахований на напругу, яка генерується цим джерелом. Наприклад, якщо потрібно вирахувати внутрішній опір батарейки, підключіть до неї лампочку на 3,5 вольта, або відповідний резистор, а не побутовий праска. І, навпаки, при вимірі внутрішнього опору потужного генератора, підключайте на нього відповідне навантаження. Не включаючи джерело, виміряйте опір споживача, вимірявши його тестером, переключеним в режим роботи омметра.
3
Якщо ж тестер не працює в режимі омметра, поступите інакше. Підключіть споживач до джерела струму. Увімкніть вимірювальний прилад в режим роботи амперметра для вимірювання сили струму, і включіть його в ланцюг послідовно споживачеві і джерелу. Виміряйте струм, що протікає по мережі в амперах. Оскільки всі прилади приєднані послідовно, струм буде однаковий у всій ланцюга.
4
Після цього виміряйте падіння напруги на споживачі. Для цього перемкніть тестер для вимірювання напруги в вольтах. Приєднаєте його паралельно споживачу. Дізнайтеся падіння напруги на споживачі. Знайдіть його опір R, поділивши напруга U на силу струму I (R = U/I). Результат отримаєте в Омах.
5
Розрахуйте внутрішній опір джерела струму r, поділивши ЕРС на силу струму в ланцюзі I, і віднявши від результату опір споживача R (r = ЕРС/IR). Результат отримаєте в Омах.