Як зробити стелаж.

Стелаж представляє собою конструкцію, що складається з декількох полиць, скріплених між собою. Полки зазвичай скріплюють з торців по короткій стороні (рідше - по довгій) несучими планками або брусами. На відміну від шафи біля стелажа відсутні дверцята. Такі меблі має переваги перед шафою, так як вона легко встановлюється, а предмети, розташовані на полицях, прекрасно видно і легкодоступні. Простота зборки із застосуванням доступних і недорогих матеріалів дозволяє зробити стелаж самому в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • 3 дошки (найкраще соснові) розміром 1800х91х15мм, 1800х190х19мм, 1800х140х19мм, шурупи 8х30мм - 10 шт, шурупи 8х50мм - 5 шт, цвяхи 30мм - 10шт, клей ПВА, лак або самоклеящаяся плівка
  • Інструмент: електродриль, пила-ножівка, набір свердел і насадок для шурупів, шліфувальна шкурка 180Х, вимірювальні пристосування.
Інструкція
1
Виготовлення найпростішого варіанту стелажа виробляється в наступному порядке.Доску шириною 90мм розпиляти на відрізки 180мм, 275мм і 4х300мм для распорок.Доску шириною 190мм розпиляти на відрізки по 360мм для полиць.
2
Провести розмітку кордонів на дошці підставі по 25 мм від країв для розміщення розпірок. Потім приклеїти верхню розпірку і цвяхами (2 шт.) За допомогою пістолета або молотка скріпити верхню полицю з розпіркою. Потім те ж саме зробити з іншими полками і розпірками, нижню розпірку приклеїти останньої.
3
Стелаж перевернути і шурупами ґрунтовно скріпити розпірки з основаніем.Провесті ретельну обробка поверхонь за допомогою шкурки. Після цього стелаж необхідно покрити 2- шарами масляного лаку. Можна обклеїти поверхні самоклеющейся пленкой.Крепленіе стелажа до стіни роблять за допомогою анкерних шурупів через отвори під верхньою і нижньою полицями.