Як навчитися гравірування.

Основні техніки гравіювання - штрихова гравірування і оброни різьблення. У першому випадку на поверхню металу наносять порізки у вигляді контурних ліній або штрихів. У другому випадку різьблення - це рельєф з поглибленим фоном та об'ємної обробкою елементів. Штрихова гравірування штихелями (сталевими різцями) - один з популярних способів нанесення малюнка на метал.
Вам знадобиться
  • - металлографические різці (штихеля),
  • - мессерштіхель для тонких порізка,
  • - репштіхель для декількох паралельних ліній,
  • - шабер
Інструкція
1
Виготовте гравировальную подушку, яка знадобиться для гравіювання дрібних виробів. Візьміть товстий брезент або шкіру, виріжте 2 кола діаметром приблизно 200 мм. Залишивши 5 мм на припуски, зшийте кола, але не до кінця. Виверніть мішок, ще раз прошийте уздовж краю, залишаючи маленький отвір для засипання піску. Візьміть річковий пісок, промийте і ретельно просушіть його. Вставте воронку в отвір мішка і засипте пісок. Ретельно зашейте отвір.
2
Спочатку навчіться правильно тримати різець. На замітку: його металеву частину називають клинком. Візьміть різець в руку таким чином, щоб вказівний палець знаходився зверху у кінчика клинка. Великий палець повинен бути збоку, решта (крім вказівного) притискають ручку різця до долоні. Слідкуйте за тим, щоб насадка клинка виступала з-під вказівного пальця не більше, ніж на 5-7 мм.
3
Лівою рукою притримуйте виріб, а великим пальцем правої руки корегуйте подачу різця. Різець повинен бути завжди спрямований від себе. Якщо потрібно зробити криву лінію, повертайте виріб, не змінюючи положення різця.
4
Попередньо поверхню металу зачистите дрібнозернистим наждачним папером і відполіруйте полірувальної пастою або олійною фарбою (окисом хрому). Тепер нанесіть малюнок на виріб олівцем-склографом або тушшю. Закріпіть його лаком. Якщо малюнок складний, продряпайте його сталевою голкою, втерев потім в лінії масляну фарбу.
5
Приступайте до роботи, але будьте обережні, різець по металу переміщайте плавно. Стружку відразу знімайте, щоб не засмічувати робоче місце. Якщо на металі з'являються задирки, знімайте їх шабером, який легко виготовити з тригранного напилка, просто сточивши з граней насічку.
6
Слідкуйте за положенням різця - перед початком гравіювання потрібно дослідним шляхом знайти оптимальний кут заточування, що залежить від перетину різця і якості сталі, з якого він виготовлений. Закінчивши роботу, протріть виріб, звільняючи його від пилу і стружок.
Зверніть увагу
Різці з квадратними перетинами підходять для гравіювання плавних заокруглених ліній. Круглі або овальні перетину підходять для широких прямих ліній.
Корисна порада
Для гравіювання ідеально підходять мідь, бронза або м'яка сталь.