Як запевнити диплом. Як зробити нотаріальну копію диплома.

Диплом є документом про отримання вищої освіти і, як правило, вимагається для пред'явлення в оригіналі. Однак бувають випадки, коли у людини немає можливості надати оригінал диплома, і доводиться задовольнятися копією. Якщо ви надаєте копію без оригіналу, вона повинна бути відповідним чином завірена.
Інструкція
1
Найкраще - нотаріальне завірення копії. Ви можете віднести будь-якого нотаріуса оригінал свого диплома разом у всіма вкладеннями і отримати завірені копії з печаткою та підписом нотаріуса та спеціальної прошивкою. Для подібної процедури візьміть з собою паспорт і сам диплом. Уже готові копії нотаріус не засвідчував, оскільки в цьому випадку існує небезпека підробки будь-якої частини інформації. Майте на увазі, що якщо аркуші вкладишів вашого диплома не матимуть прошивки, підтвердженої печаткою та підписом ректора ВУЗу, а аркуші не будуть пронумеровані, нотаріус вправі відмовити вам у завіренні такого документа. Також причиною для відмови є сильне пошкодження деяких листів диплома.
2
Запевніть диплом апостилем, якщо вам необхідно підтвердження його достовірності за кордоном. Для цього попередньо необхідно зробити переклад в бюро перекладів. Майте на увазі, що диплом повинен бути переведений не англійською мовою, а на мову країни, для пред'явлення в якій він вам необхідний. Після того як перекладена копія буде готова, необхідно завірити її в міністерстві освіти. Деякі агентства надають весь спектр послуг з перекладу документів, в тому числі і їх завірення апостилем, найкраще дізнатися про це попередньо.
3
Копія диплома може бути завірена і в самому навчальному закладі, якщо в цьому є необхідність. В цьому випадку також окремо завіряються всі аркуші додатка, копія зшивається, засвідчується печаткою ВНЗ, підписом ректора і відповідального секретаря. Однак пам'ятайте, що при подібному завіренні ви не застраховані від того, що такий копії якої-небудь організації буде недостатньо. І хоча за своєю юридичною силою диплом, завірений навчальним закладом, що його видав, прирівнюється до нотаріальної копії, багато наполегливо вимагають тільки нотаріального засвідчення.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не від'єднуйте прошивки аркушів вкладення в диплом і його копії! Якщо прошивка, підтверджена печатками і підписами, порушується, копія втрачає свою юридичну силу.
Корисна порада
Найкраще відразу зробити кілька завірених копій диплома, щоб не бігати в екстреному порядку в пошуках нотаріуса і не стояти зайвий раз в чергах.