Як зробити полку.

Добре виготовлена і надійна полку завжди знайде своє застосування: у будинку, в кімнаті, на кухні, у ванній, на дачі. Про те, як же виготовити таку полицю своїми руками, розповість наша покрокова інструкція.
Вам знадобиться
  • Відповідний матеріал для полки, інструменти для виготовлення полки, рулетка, олівець, фурнітура.
Інструкція
1
Вибір матеріалу. Полку може бути виготовлена з дерева, фанери, ДСП (покритих шпоном або забарвлених), металу, а також з інших матеріалів. З чого буде зроблена ваша полку - вибирати вам, виходячи з наявних під рукою матеріалів та інструментів.
2
Складання креслення. Найпершим і найголовнішим справою (після вибору матеріалу) є визначення точних габаритних розмірів майбутньої полки. Вибравши місце розташування полки, задайтеся її точними значеннями довжини, ширини і висоти. При складанні креслення (або ескізу) враховуйте і те, як будуть з'єднуватися між собою деталі, і як буде кріпитися сама полку в готовому вигляді.
3
Розмітка деталей. Найчастіше полки збирають з листа фанери або ДСП. Взявши такий лист і поклавши його на рівну плоску поверхню, починаємо розмічати деталі майбутньої полки згідно розмірам за кресленнями. Для цього вам знадобляться рулетка (або лінійка), кутник, олівець. Розміри найпростіше проставляти від нижнього кута аркуша. Проставляємо на аркуші ризики за розмірами деталей, потім з'єднуємо їх по лінійці лініями, створюючи замкнутий контур.
4
Випилювання. Виберіть інструмент, яким ви будете випилювати деталі. Це може бути ножівка, електрична пила або циркуляри. Надійно закріпіть лист фанери від можливих переміщень. Це убезпечить вас від травм, збереже ваш інструмент і дозволить випиляти деталі максимально точно за розмірами.
5
Обробка деталей. Потрібна для вирівнювання крайок деталей після випилювання і для шліфування деталей. Вам знадобляться: рашпілі, напилки, шкурки з різним розміром зерна, шліфувальний брусок для шкурки. Спочатку рашпілем ви прибираєте великі нерівності. Далі в справу вступає напилок. І фінішну обробку робите шкіркою з дрібним зерном («нульовку»).
6
Кріплення деталей. Є маса різних способів кріплення деталей між собою. Наприклад: на шпонках, на стяжках, склеювання деталей, кріплення на куточках або шурупах, саморезах. Найефективнішим з них є кріплення на стяжках.
7
Після того, як ви зібрали полку, ви можете її пофарбувати або обклеїти її шпоном.
Полок встановлюється в парній і в мийних відділеннях. Виготовляти його слід з листяних порід дерев. Найкращою породою дерева для пристрою полока та оздоблення самої лазні є липа, тополя і осика. Такий матеріал швидко прогрівається і не обпікає тіло при високих температурах.
Вам знадобиться
  • - тес листяних порід;
  • - шурупи;
  • - дриль.
Інструкція
1
Визначте місце для установки полока. В мийному відділенні його краще встановлювати у вільній стіни, зробіть широким і довгим (у всю стіну).
2
Тес потрібно встановлювати струганий, рівний, без тріщин і сучків. Ще краще встановити його в паз, щоб не було щілин.
3
Відстань від підлоги має бути зручним для використання. Кожен вибирає таку відстань, яке буде зручно його родині.
4
В деяких випадках полиць кріпиться за допомогою стійок, встановлених на підлогу. Але цей варіант не дуже зручний при прибиранні приміщення, тому краще прикріплювати полиць безпосередньо до стіни, не займаючи простір на підлозі.
5
Випиляєте міцні бруски з тієї ж породи дерева, що і сам полог. Їх довжина повинна відповідати ширині полока. Закріпіть бруски на бічні стіни і встановіть полиць. Не забудьте, що конструкцію потрібно зміцнити.
6
Виміряйте відстань від передньої планки полока до задньої стіни з урахуванням нахилу для зміцнення конструкції. Випиляєте по даній довжині додаткові бруски і зміцните їх з боків і посередині полока. Вийде конструкція у формі трикутника, яка є достатньо надійною для витримування великої ваги.
7
Полок в парній робиться аналогічним методом з урахуванням місця, звідки виходить пар. Його потрібно встановлювати з таким розрахунком, щоб після піддавання пар не потрапляв безпосередньо на полиць. Якщо цього не передбачити, ви обпечетесь парячись.
8
Під полиць слід встановити лавку для зручності під час миття. Сядьте на полиць, зігніть ноги, як вам буде зручно сидіти, і закріпіть на цій відстані бічні бруски для установки лавки. Лавку зробіть з однієї дошки. Цього буде достатньо для зручного розташування під час миття.