Як зробити викрійку прямий спідниці.

Навики побудови викрійки прямої спідниці знадобляться вам, навіть якщо ви віддаєте перевагу інші форми подолу. Цей шаблон стане базою, на основі якої ви зможете накреслити викрійку будь-який інший моделі спідниці.
Інструкція
1
Візьміть папір для викрійки. Зліва проведіть вертикальний відрізок АБ, рівний довжині спідниці. Від точки А вниз відкладіть половину довжини спини до талії, відніміть один сантиметр і поставте крапку В.
2
З точки В відкладіть вправо полуобхват стегон з надбавкою на вільне облягання (В1). Накресліть вертикальний відрізок В1Б1 до низу подолу. З Б1 підніміться вгору на відстань, рівну довжині спідниці спереду. Поставте відмітку А1.
3
Розділіть полуобхват стегон навпіл, зробіть прибавку на вільне облягання і відкладіть це відстань на лінії стегон від точки В до В2. Від цього місця необхідно почати вертикальну лінію. У місці її перетину з лінією поділу поставте позначення Б2. Накресліть відрізок Б2А2, рівний довжині спідниці.
4
Основна форма прямої двошовної спідниці побудована. Для того щоб вона сиділа по фігурі, зробіть на кресленні три виточки. Сума ширини всіх виточок дорівнює різниці між шириною спідниці на лінії талії і на лінії стегон.
5
Розчин бічний виточки складає рівно половину цього значення. Щоб її побудувати, від точки А2 вліво і вправо відміряйте по половині розчину виточки. Поставте точки К і К1. З'єднайте їх з точкою В2. Отримані відрізки розділіть навпіл. З цих центральних точок всередину виточки накресліть перпендикулярні лінії і відміряйте на них по 0,5 см. Від виточки до лінії стегон залишиться приблизно 2 см. З'єднайте з цією ділянкою точки К і К1, плавно зігнувши лінію там, де ви відзначали на перпендикулярах 0, 5 см.
6
Розчин задньої виточки становить приблизно третину від суми розчинів усіх виточок. Відніміть від чверті Напівобхват стегон 2 см і відкладіть отриману величину від точки А вправо. Поставте крапку К2. З неї проведіть вертикаль до лінії стегон, вправо і вліво відміряйте по половині ширини виточки. Ця витачка бракує до лінії стегон приблизно на 3 см. З'єднайте краю виточки з цією точкою плавними дугами.
7
Ширина передньої виточки дорівнює одній шостій від суми виточок. Від чверті Напівобхват стегон відніміть 1 см. Результат обчислень відкладіть по лінії талії від точки А1 вліво (К3). Проведіть допоміжну вертикальну лінію з К3 до лінії стегон. Вправо і вліво відкладіть по половині ширини виточки. Краю виточки з'єднайте прямими з точкою на допоміжній лінії, що перебуває приблизно на 8 см вище лінії стегон.
8
Зітріть допоміжні вертикальні лінії в виточки. Зробіть необхідні припуски на шви. Готову викрійку можна перенести на тканину.
Пряма спідниця доречна в гардеробі кожної жінки. Вона добре виглядає як на стрункою, так і на повній фігурі, оскільки візуально її подовжує. Основою викрійки такий спідниці є базове лекало. Його краще зробити не на папері, а на картоні або поліетиленовій плівці, бо воно стане в нагоді ще не раз. Для викрійки прямий спідниці буде потрібно в нього внести деякі зміни.
Вам знадобиться
  • - лист міліметрівки;
  • - лінійка;
  • - кутник;
  • - олівець.
Інструкція
1
Якщо у вас ще немає базового лекала, почніть з його побудови. Зніміть мірки. Вам будуть потрібні полуобхват талії, напівобхват стегон, довжина виробу і відстані між лініями стегон і талії. Побудова почніть з прямокутника. На лінії перетину лівої кромки міліметрівки з однією з широких ліній поставте крапку Т1 і відкладіть від неї вправо обхват стегон плюс припуск на вільне облягання, а вниз - довжину вироби і поставте точки Т2 і Н1. Проведіть з цих точок перпендикуляри до їх перетину один з одним, позначивши отриману точку Н2.
2
Вниз від лінії Т1Т2 відкладіть відстань між лініями талії і стегон. Проведіть лінію, паралельну лінії талії, і позначте її Б1Б2. Визначте положення бокового шва. Для цього розділіть полуобхват стегон разом з приплюсувати припуском на вільне облягання навпіл. На лінії стегон поставте крапку, її можна неможливо позначати. Збільште передню половинку на 1 см, а задню на стільки ж зменшіть і поставте крапку Б3. Ту частину лекала, яка знаходиться зліва, визначте як передню частину, а праворуч нехай буде задня.
3
Визначте положення передньої виточки. Для цього розділіть лінію Б1Б3 на 5 і відкладіть від лінії бокового шва це відстань на передню половину викрійки. До цієї точки проведіть перпендикуляр (пунктиром) вниз. На перпендикуляре відкладіть відстань 9-10 см, в залежності від вашого зростання і розміру живота.
4
Знайдіть середину задньої виточки. Розділіть лінію Б2Б3 навпіл і відкладіть отриманий розмір від лінії шва в сторону задньої половинки. Проведіть до цієї точки перпендикуляр на відстань 13-15 см. Розмір його залежить від зростання і форми сідниць.
5
Обчисліть розчини виточок. Для цього визначте розмір лінії талії на передній половинці. До наявної у вас міркою додайте припуск на свободу облягання і відкладіть отримане відстань від точки Т вправо. Поставте крапку Т3. Розчин виточки є різницю між збільшеним на свободу облягання полуобхват стегон і збільшеним же полуобхват талії. Тобто його можна обчислити за формулою Р = (ПОБ + ПСО) - (ПОТ + ПСО). Розділіть цю мірку на 2. Вийшов сумарний розмір усіх виточок. З них половину визначте на бічну, 2, 5 см піде на передню, решті відрізок - на задню. Все мірки розділіть на 2 і відкладіть. Половинні розміри відкладіть по лінії талії в обидві сторони від відповідних пунктирів.
6
Скорегуйте лінію талії. Підніміть з боку бокового шва на сантиметр-півтора, лінії виточок - приблизно на 0,5-0,7 см. Проведіть прямі лінії між вершинами передньої і задньої виточок та їх кінцями. Бічну виточення обведіть плавною кривою, що повторює лінії фігури, від вершин до точки Б3. З'єднайте точки Т і Т1 плавної увігнутою лінією, з'єднавши вершини виточок і верхні краї середніх ліній. Базове лекало у вас готово, тепер залишилося змоделювати на його основі викрійку прямий спідниці .
7
Смоделируйте задню виточку. Розчин її вам відомий. Розділіть його на 3. 2/3 піде на першу виточку (вона знаходиться ближче до середини задньої частини), 1/3 - на другу, розташовану ближче до бічного шву. Визначте їх місце. Середина першої виточки перебуватиме на відстані 5-7 см від середини. Відстань між серединами обох виточень становить 7-9 см. Глибина їх відповідно дорівнює 13-15 і 12-13 см.
8
Підніміть кінці виточок над лінією талії. Перша перебуватиме на 0,3-0,4 см вище, друга - на 0,5-0,7 см. З'єднайте всі точки верху задньої частини так само, як ви це робили при побудові викрійки переду спідниці .
Зверніть увагу
Для довгої прямої спідниці необхідно передбачити шліцу або розріз.