Що таке драма.

Драма, що виросла з давньогрецьких народних уявлень, в даний час має кілька значень, які багато хто плутає. Драма може виступати як рід літератури, жанр літературного чи театрального твору і як особиста трагедія.
Інструкція
1
Етимологія Слован російську мову слово «драма» прийшло з латинської, а в латинський з грецького. Ланцюжок наступна: ? (Грец.) - Drama (лат.) - Драма (рос.). Дослівно перекладається як «видовище» або «дія».
2
Драма є основним родом літератури, поряд з епосом і лірикою. Але на відміну від них драма будується у формі діалогів, які можуть бути реалізовані акторами на сцені. Текст даного виду літератури повинен давати акторові можливість видовищно висловлювати написане за допомогою міміки, рухів, жестів. Його узгодять з можливостями сценічного простору, часу, побудови мізансцен. Дія є основним властивістю драми, який вирізняє його від інших родів літератури. Ще Аристотель відзначив, що «в драмі дається відтворення дією, а не розповіддю». А на думку В.Г. Бєлінського драма показує вже доконане подія відбувається в даний час. Крім дії, головною рисою драми є діалог - розмова дійових осіб, супроводжуваний мімічної грою. Серед жанрів драми присутні трагедія, комедія і власне драма. В даному значенні термін вживається тільки в однині.
3
Як жанр літературного твору, драма зображує життя людини в особливо конфліктних умовах. В її основі - зіткнення протиборчих сил. Багато хто плутає драму і трагедію. Основною відмінністю даних видів літератури є дозвіл конфлікту. У трагедії воно однозначно безвихідно - все закінчується або загибеллю головного героя, або відносини між героєм і суспільством з самим собою стають безвихідними. В даному значенні драма може вживатися в множині: драми Островського, драми Чехова.
4
Часто драмою називають якась подія в особистому житті людини, яка заподіює моральні страждання. Так, нерідко можна почути «драмою усього її життя був шлюб з людиною, якого вона ніколи не любила».
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-PxB8Jbe-Ow