Як зберігати квашену капусту.

Квашена капуста - прекрасне джерело вітаміну С і багатьох мінералів, що особливо важливо взимку. При правильному зберіганні це смачна страва буде протягом тривалого часу насичувати ваш організм корисними речовинами.
Вам знадобиться
  • - квашена капуста;
  • - дерев'яна або скляний посуд.
Інструкція
1
Для початку ретельно вимийте діжку, в якій збираєтеся квасити капусту.
2
Слідкуйте, щоб бродіння капусти протікало при температурі 18-20 градусів. Інакше потім вона досить швидко зіпсуватися.
3
Зберігайте готову квашену капусту в холодному темному приміщенні при температурі близько нуля градусів (можна скористатися погребом). Слідкуйте, щоб вона повністю була покрита розсолом, тому в капусті без розсолу дуже швидко руйнується вітамін С.
4
не промивайте капусту перед вживанням, інакше вона втратить цінні мінеральні речовини і вітаміни і, отже, принесе менше користі організму.
5
Якщо капуста заквашена в скляних банках, герметично закрийте кришки і зберігайте також у прохолодному місці.
6
Не зберігайте квашену капусту в алюмінієвому посуді, тому молочна кислота роз'їдає алюміній і в організм можуть потрапити його шкідливі сполуки.
7
Дотримуйтесь всі умови зберігання, і квашена капуста залишиться придатною в їжу протягом восьми місяців.
Зверніть увагу
Квашена капуста має бактерицидну дію і тому корисна при простудних захворюваннях. А капустяний розсіл зменшує запалення при підвищеній температурі (його можна вживати в розбавленому кип'яченою водою вигляді). Крім цього, капуста допомагає підтримати імунітет після хвороби. Вважається, що квашена капуста є профілактичним засобом від раку кишечника.
Корисна порада
Квашення - це розминка подрібненої або цілої капусти і (або) яблук з додаванням або без додавання солі. При цьому квашення капусти дозволяє зберегти величезну кількість вітамінів, мікроелементів та інших біологічно активних речовин, що містяться в ній. Молочнокислі бактерії, утворювались при квашенні, не дають зруйнуватися вітамінам, тому квашена капуста навіть корисніше, ніж свіжа.