Як обшивати євровагонкою. Як зробити каркас під евровагонку.

Евровагонка є одним з популярних матеріалів, використовуваних для обробки різних за своєю функціональною приналежності приміщень. Вагонку можна успішно використовувати для оформлення балконів, лоджій, мансард, дачних будиночків, тим більше, що цей процес доступний навіть тим, хто має мінімальні навички будівельних робіт.
Вам знадобиться
  • - вагонка;
  • - рейки;
  • - ножівка;
  • - степлер і скоби;
  • - кляймери;
  • - лак.
Інструкція
1
Перед тим як обшивати євровагонкою, виміряйте площу приміщення, в якому планується проведення робіт. Бажано купувати відразу весь обсяг матеріалу, тому що у випадку його нестачі дошки іншої партії можуть мати відмінності за кольором і фактурою.
2
Створіть каркас для майбутньої вагонки. Для цього виставте за рівнем рейки товщиною 2-3 см. Напрямок розташування рейок залежить від того, чи буде вагонка кріпитися вертикально або горизонтально. Бруски повинні розташовуватися поперечно обраним напрямом кріплення дощок. Відстань між рейками не повинно перевищувати 0.5 метра, інакше дошки не матимуть достатньої опори. Для приміщення висотою в 2.5 м досить 5-6 горизонтальних рейок.
3
Після того як каркас створений, візьміть першу планку вагонки, відміряйте необхідну висоту і відріжте надлишок ножівкою або лобзиком.
4
Закріпіть дошку на рейках каркаса спеціальними кляймерами, які прибиваються до дерева степлером за допомогою скоб. Можна використовувати маленькі цвяхи, забиваючи їх в кріпильну планку дошки і каркасну рейку під кутом в 45 градусів.
5
Наступну дошку вставте в пази, щільно присуньте до вже закріпленої вагонке і закріпіть аналогічним способом. Як елементи декору використовується різноманітна фурнітура, починаючи від вузьких дерев'яних підлогових плінтусів, і закінчуючи внутрішніми і зовнішніми куточками, за допомогою яких ховаються місця стиків.
6
Після того як монтаж евровагонки буде закінчено, її необхідно обробити спеціальними складами, що вони бережуть структуру дерева від вологості і шкідників. Такі засоби пропонуються багатьма виробниками. Після висихання можна додатково покрити поверхню лаком.
Зверніть увагу
Рекомендується робити монтаж в теплу пору року або ж в опалювальному приміщенні, так як дерево реагує на перепади температур.
Корисна порада
Обробляти вагонкою можна не тільки стіни, але і стелі. Принцип кріплення в залежності від його місця не змінюється.