Як навчитися батику.

Батік - це мистецтво розпису тканини. Залежно від техніки виконання розрізняють холодний, гарячий батик і вільну розпис. Виконання творчої роботи по створенню батика - процес складний і трудомісткий. Основний прийом, використовуваний при розпису тканини, резервування, тобто покриття не пропускає фарбу складом поверхні, яка повинна залишитися незафарбовані.
Інструкція
1
Для початку, якщо ви вирішили навчитися техніці батика, спробуйте самостійно розписати невелику річ, наприклад хустку або шарфик. Для першого досвіду підійде бавовняна тканина. Від якості тканини залежить чистота виконання техніки батику. Деякі матеріали (наприклад, синтетичний шифон, шовк поганої якості) резерв не просочує, тому фарби розповзаються за межі малюнка. Перед роботою виперіть тканина з милом, просушіть і пропрасуйте.
2
Туго натягніть тканину на раму. Вона не повинна провисати, інакше фарба стікатиме.
3
Підготуйте інструменти для роботи: фарби, пензлики, тампони, трубочку для нанесення візерунка, тонким кінцем якої можна розписувати тканину витонченими візерунками.
4
Резервує можна придбати в магазині, як і фарби для розпису по тканині. Ідеальним буде придбання набору для розпису, в який входять резервує,, трубочка і основні кольори. Звичайно, такий склад можна приготувати і в домашніх умовах, але для початківця любителя батика це не рекомендується.
5
Відрегулюйте консистенцію резервує. Для цього зробіть пробні лінії на шматочку тканини, з якою ви працюєте. Дочекайтеся повного висихання і перевірте на пробивання.
6
Перш ніж наносити візерунок на робочу поверхню, потренуйтеся на непотрібному шматочку тканини переводити малюнок. Рука повинна звикнути до нового інструменту. Беріть нескладний зразок малюнка для першого разу.
7
Користуйтеся фарбами, які закріплюються на тканині за допомогою праски. Якщо нанесена лінія змазалася, постарайтеся видалити її спеціально призначеним для цих цілей складом (наприклад, уайтспірітом). Якщо це не вдалося, в кінці роботи такі «зайві» чи змазані лінії перетворюють в елемент композиції.
8
Оскільки ви тільки починаєте освоювати техніку батика, краплі і зайві мазки будуть з'являтися на робочому полотні. Їх можна розмити, перетворивши в елемент фону. Якщо ви переводили візерунок олівцем і не можете прибрати його з тканини, ці лінії можна зафарбувати яскравим кольором або нанести шар кольорового резервує.
9
Закріпіть свій малюнок на тканині за допомогою гарячої праски.